Problem z blokowaniem schowka, jakiś syf, prośba o sprawdzen


(Sacool) #1

mam nietypowy problem z blokowanie schowka, a dokładnie z jego znikaniem. po uruchomieniu systemu (po kilku minutach), nie mogę niczego skopiować ani wkleić (nieaktywne), nie mogę też niczego przenieść metodą drag-and-drop - tak jakby nic nie dało się skopiować/wyciąć.

zauważyłem, że problem mogę powstrzymać kopiując/przenosząc coś jeszcze na samym początku rozruchu systemu, kiedy jeszcze nie wystartowały wszystkie procesy - nie jest to jednak reguła, czasami problem wraca. wydaje się, że próba skopiowania niektórych plików kończy się wyłączeniem schowka...

dodatkowo, kiedy swego czasu próbowałem pobrać Komodo Firewall, system zawieszał mi się doszczętnie w chwili kliknięcia na ikonkę pobranego instalatora tegoż programu.

znajomy poradził mi zastosowanie combofix'a, a ponieważ nie widziałem innego wyjścia niż format, postanowiłem spróbować. pobrałem http://www.bleepingcomputer.com/combofi ... e-combofix i uruchomiłem zgodnie z zaleceniami. zainstalowała się konsola odzyskiwania; wyświetlił się komunikat o rozpoczęciu procesu; wyciągnąłem myszkę, żeby przypadkiem ktoś jej nie poruszył (może już tutaj zawiniłem); po chwili wyświetlił się komunikat o zakończeniu pierwszego procesu; po pięćdziesiątym, w chwili tworzenia logu (tak mi się przynajmniej wydaje), pojawił się blue-screen-of-death (na ułamek sekundy), po czym nastąpił restart.

system działa dokładnie tak, jak przedtem, problem nadal występuje, combofix nie wygenerował logu na c:/... w necie wyczytałem, że problemów combofix'a może być wiele, między innymi samego RAM'u. tak się składa, że mam dwie kości (512 oraz 2048), więc może to tylko zbieg okoliczności.

miał ktoś do czynienia z podobnymi problemami? wygląda to jak działanie jakiegoś syfu, czy bardziej jak głupi zbieg okoliczności powolnego padania systemu? bardzo proszę o radę.


(BenderBendingRodriguez) #2

Nawet jakby Ci system padał to schowek zawsze powinien działać złapałeś pewnie jakąś świńską grypę :lol:


(Sacool) #3

logi z OTL:

http://www.wklej.org/id/203223/

http://www.wklej.org/id/203227/