Problem z Bluescreenem podczas grania i rozmawiania przez skype'a - reinstall sterowników nie pomaga

Witam.  :) W przeciągu 4 dni dostałem taką samą ilośc bluescreenów. ich kody to:

 

-0x00000050

-0x1000008e

-0x1000008e

-0x000000d1

 

Zamieszczam tutaj dokładny raport dotyczący tych BSOD w formacie HTML

http://przeklej.org/file/eH4Wuk/Lista.Bluescreenow.w.formacie.HTML.html

 

Warto wspownieć, że BSODy zdarzały się już niejednokrotnie - z częstotliwością jeden na pół roku.

Bluescreeny występują przy wszelakich sytuacjach. Początkowo myślałem, iż zdarzają się podczas grania, dopóki bluescreen nie wyskoczył mi podczas rozmawiania przez skypa. Myślałem także, że to może być wina sterowników do karty graficznej - błąd - ściągałem i instalowałem wiele sterowników, jednak nic to nie pomogało.

 

Moja specyfikacja sprzętu:

Tutaj chciałbym podkreślić, że maszyna do najnowszych nie należy - powiem więcej - ma już swoje lata, jednak bardzo dobrze mi się na nim pracuje

 

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+   2.60 GHz

Zainstalowana pamięć (RAM): 3,50 GB

Typ systemu: 32 bitowy system operacyjny

Karta graficzna: Nvidia 8600GT

 

Tutaj pojawiają się moje dwa pytania: Czy ewentualny format powinien załatwić sprawę, i co może stanowić problem dla prawidłowego funkcjonowania mojego systemu?

 

Z góry chciałbym podziękować za pomoc! :smiley:

 

~Pozdrawiam

 

Kenny129 :slight_smile:

 

Kenny129 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kenny129 - jak uzupełnisz PODSTAWOWE dane (system operacyjny, konfiguracja sprzętowa, sytuacje przy których wystąpił ekran STOP itp.) to może zamiast kierować cię do wróżki ktoś podpowie jakieś rozwiązanie.

Póki co - to moja diagnoza jet następująca: COŚ ci się psuje w komputerze.

0x00000050 - PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA - Błąd oprogramowania, które zażądało

Kenny129, niby w czym teraz temat jest konkretniejszy? Spróbuj jeszcze raz, ale tym razem zapoznaj się z linkami które kolega wyżej Ci podał.

Ja mam trochę inny punk widzenia. Chciałbym zrobić reinstall systemu, bo maszyna zaczyna powoli mulić. Moje pytanie: czy robiąc reinstall przy okazji pozbędę się BSOD’ów?

Hej,

Jeśli problem ma podłoże systemowe bądź programowe, odpowiedź brzmi: tak. Jeśli problem powoduje sprzęt - BSOD nadal będą się pojawiać.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No dobra spróbuję :smiley: