Problem z bluetooth Jabra A320s

Tak jak w temacie. Miałem format komputera i przez cały czas wgrywania wszystkiego od początku miałem włożony w port USB bluetooth jabry.

Gdy przyszło co do czego, by zainstalować sterowniki i oprogramowanie do jabry, przeczytałem w instrukcji…

“nie WOLNO podłączać adaptera USB bluetooth przed instalacja oprogramowania”

Wiec szybko wyciągnąłem jabre z portu USB i zacząłem instalować sterowniki z płytki prosząc w duchy by nic się nie zrąbało przez to ze był ciągle w porcie.

Niestety po instalacji okazuje się ze oprogramowanie nie widzi bluetooth’a. Wyskakuje komunikat ze nie może znaleźć urządzenia i bym sprawdził czy jest zasilanie i czy na pewno jest wsadzone w port USB.

Nie wiem co mam zrobić by działało, odinstalowywałem i instalowałem już z 3 razy, ściągałem inne sterowniki robiłem tak jak piszą w instrukcji i ciągle to samo. Nie widzi go, i mówi ze nie ma, a był włożony jest.

Czy moglem uszkodzić urządzenie w ten sposób? Ale gdy podłączam urządzenie w USB albo wyciągam to słychać ten windowsowski dźwięk ze jest coś wsadzane albo wyciągane z USB i dioda się świeci, czyli coś tam żyje.

Czy może zostało to jakoś wpisane do rejestru i nie może to działać poprawnie póki nie usunę czegoś w rejestrze?

Proszę o pomoc.

EDIT:\

Czy kolejne formatowanie dysku C by pomogło?

Urządzenia na pewno nie uszkodziłeś, to już jakiś plus;P

Tak też w kolejności zaczynając od najmilszej;)

Pobierz i zainstaluj ten programik, http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html

Podłącz urządzenie, poczekaj aż ten dźwięk się pojawi i urządzenie zaświeci, wtedy kliknij prawym na mój komputer, wybierz właściwości, następnie zakładkę menadżer urządzeń i sprawdź czy nie ma tam jakiegoś urządzenia odpowiadającemu temu czemuś z bluetoothem, jeśli masz to klik prawym i odinstaluj i wtedy spróbuj ponownie zainstalować zgodnie z instrukcją.

Ewentualnie - klik prawym na mój komputer, właściwości, menadżer urządzeń i usuń kontroler USB - system zainstaluje to ponownie po ponownym uruchomieniu, a przy okazji usuwając to powinny zniknąć wszystkie zapamiętane (i w Twoim przypadku źle zainstalowane) urządzenia.

edit:

Ah i format na pewno pomoże, ale szkoda czasu na format;P

ja zawsze niczego nie odłączam tak jak kazą i jest ok:D

ale u mnie + że bluetoth sam znajduje stery po zainstalowaniu systemu

Ściągnąłem i zainstalowałem ten program.

Z programu usunąłem bluetooth z listy, i odinstalowałem oprogramowanie.

Instaluje ponownie tak jak każa i jest ten sam efekt, pisze ze go nie ma i żebym podłączył.

Ale ten program USBDeview pokazuje ze jest i wszystko gra.

Może to wina oprogramowania?

Próbowałem jeszcze usunąć z menadżera jabre, później instaluje sterowniki, idę tak jak każą, znów to samo.

Jeszcze inny sposób to to ze pierw samo oprogramowanie, po oprogramowaniu uruchom ponownie i dopiero wtedy podłączam bluetooth, instaluje sterowniki i niby coś działa, bo ikonka zmienia się z czerwonej(wyłączony) na biała(włączony).

Ale i tak nie działa.

Zostaje mi tylko jeszcze usuniecie tych kontrolerów w menadżerze a jak to nie pomoże to format.

A te kontrolery w menadżerze to wszystkie usunąc czy jak?

mam tam taki spis:

kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej

-główny koncentrator usb

-główny koncentrator usb

-masowe urządzenie magazynujące usb

-standardowy kontroler OpenHCD hosta usb

-standardowy rozszerzony kontroler hosta PCI to USB

Wszystkie? czy tylko któryś wybrany?

Albo jeśli ktoś zna to inne oprogramowanie może pomoże?

Dodane 08.07.2009 (Śr) 14:02

Usuniecie kontrolerów USB z menadżera nie pomogło.

Ciągle jest to samo. Chyba zrobię to po Bożemu…(format)

Ale wkurzę się jak po formacie będzie to samo.

Dodane 08.07.2009 (Śr) 19:56

Po formacie jest to samo. -.-

Dodane 09.07.2009 (Cz) 0:10

Zrobiłem po raz trzeci format, i działa.

Widocznie “po Bożemu” jest najlepiej. Błąd który zrobiłem podczas poprzedniego formatu to taki ze wybrałem formatowanie szybkie, które zostawiło rejestr ze starego systemu.

Teraz zrobiłem normalne formatowanie i jest ok.

Dzięki wszystkim za pomoc ; d

Zamykam wątek.