Problem z boot loaderem - Ubuntu/Fedora12/W7

Miałem na komputerze dual-boota Ubuntu z W7. Ale dzisiaj rano zachciało mi się zainstalować Fedorę.

W instalatorze była opcja zastąpienia istniejącego Linuxa, z której zresztą skorzystałem. Nie widziałem potrzeby posiadania dwóch linuksów naraz.

Ale tu pojawia się mój problem, bo coś mi się zwaliło z boot-loaderami.

Fedora wykryła, że istnieje jeszcze inny system, którego dodała do GRUB’a. Wpis prowadzi do boot-loadera Windowsa, który nie chce już uruchomić systemu i dalsze odpalanie się wstrzymuje.

To jest coś z boot-loaderem Windowsa, tak myślę, mógłbym go naprawić wkładając płytkę instalacyjną Windowsa i dać na naprawę, ale wtedy pewnie stracę GRUB’a, prawda? Czy może lepiej tak zrobić i potem GRUBa doinstalować z poziomu Windowsa?

Nigdy nie bawiłem się w edytowanie boot-loaderów i nie mogę przebrnąć przez GRUBowskiego helpa.

Trochę nabałaganiłem, ale mam nadzieję, że wizja mojego problemu pozostaje dla Was czytelna :slight_smile:

Daj na forum takie wyniki:

sudo fdisk -l

cat /boot/grub/grub.cfg

To z fdiska, drugiego polecenia nie moge wykonac, bo wlasnie probowalem przywrocic boot-loadera windowsa i w sumie to teraz mi nic nie dziala i na live cd musze operowac :wink:

/boot/grub/ istnieje, ale nie ma w nim grub.cfg. Jest jedynie grubenv.

Na której partycji masz zainstalowaną fedorę, bo ja widzę tylko same NTFS, czyli windowsowe partycje.

Fedora chyba blokuje dostep z LiveCD, w nijaki sposob sie do partycji dobrac, w ogole jej nie widze.

Chyba pp prostu formata walne, najszybciej bedzie.

Normalnie cos bym chcial z tym zrobic, ale projekt mam do zrobienia do polnocy, kazda chwila jest dla mnie wazna, a winde zainstaluje w 15 minut.

Dzieki za pomoc.