Problem z bootowaniem plyty instalacyjnej z XP

Witajcie,

próbuję przy starcie komputera odpalić dysk startowy z oryginalnym Windowsem XP.

W biosie mam ustawione wszędzie CD, klawiszek F8 wybieram jako first CD.

Wkładam płytkę i komputer searching for boot record from CD i po pół minuty normalnie się uruchamia bez startu z płytki, proszę o pomoc.

Co mam zrobić?

Nośnik porysowany lub napęd uszkodzony. Czy na tym komputerze jeszcze jest sprawny system? Jak to odpal i spróbuj skopiować zawartość płyty na dysk twardy jeżeli się skopiuje to napęd i płyta ok. Jak się nie skopiuje sprawdź płytę w innym napędzie wtedy jak się skopiuje to uszkodzony napęd.

  1. Nośnik nowy, nieporysowany.

  2. Nie, nie jest sprawny, bo zrobiłem format.

  3. Płyta sprawdzona w innym napędzie, działa prawidłowo.

  4. Mam dwa napędy na kompie.

Ustaw w biosie na sztywno bootowanie nie z boot menu. Płytę załaduj do napędu od razu.

No teraz dopisałeś, że masz dwa napędy a dobry bootujesz? Najlepiej jeden odepnij od płyty głównej.

W zakadce (w biosie) Boot Device Priority jest ustawiona w 1,2,3 CD. Wkładam w momencie startu CD, nadal nic.

Dodane 05.08.2013 (Pn) 20:44

jak odciąć od płyty głównej, mechanicznie?

Tak mechanicznie wyciągnij kabelek z płyty głównej zapewne SATA i tyle. Tylko odpowiedni kabelek. Płyta ma być cały czas w CD po co ją w ogóle wyciągasz.

ok, nie będę jej wyciągał.

Boot Failure Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device. Press any key when ready…

No masz źle ustawione bootowanie (kolejność) kombinuj aż trafisz.

ale to gdzie mam to teraz zmienić?

Zobacz tym boot menu F8 ile masz tam do wyboru pozycji spróbuj każdej.

ale w F8 jest tylko jedna CD, wiec…

W Biosie przestawiaj te cd. Nie odpiąłeś zapewne żadnego i musisz się bawić. Jak nie tak to spróbuj przełożyć płytę do drugiego napędu zrób restart jak będzie dobrze ustawione bootowanie to sama płyta się zbootuje nie naciskaj czasami f8.

W biosie usatawiłem na pierwszym miejscu CD, reszta zmieniona na inne opcje.

Sytuacja wygląda analogicznie, wygląda tak jakby nie czytał płyty.

Posiadam jeszcze jedną stację CD, czy jak ją podłącze do komoutera, to będzie działać bez instalacji sterownika?

Jak masz CD to podłącz wszystkie pozostałe w tym czasie odłącz. Nie jest potrzebny żaden sterownik.

ok, sprawdzę jeszcze tę opcję.