Problem z bootowaniem płyty Windows

Witam,

Posiadam laptopa HP 6830s.

Aktualnie jest zainstalowany Windows Vista.

Chcę zainstalować na nim Windowsa 7. Posiadam oryginalnego Win7 na płycie.

W BIOS’ie ustawiłem na pierwszym miejscu, aby był napęd optyczny.

Poniżej zamieszczam zdjęcia:

http://imageshack.us/photo/my-images/14/zdjcie0324t.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/825/zdjcie0321.jpg/

Następnie umieszczam płytę w napędzie, uruchamiam komputer ponownie i nie bootuje z płyty, tylko normalnie uruchamia się Windows Vista z dysku.

Proszę o pomoc.

Wydaje mi się że masz ustawione botowanie z CD, ale nie koniecznie w pierwszej kolejności.

Jak widać na zamieszczonym zdjęciu bootowanie z CD jest ustawione na pierwszym miejscu. Więc, nie wiem o co Ci chodzi …

Wciśnij F9 (boot device options) i tam wybierz CD.

Tak się składa, że już tak próbowałem.

Nie ma tam CD :confused:

Do wyboru jest jedynie:

  1. Notebook ethernet

  2. Notebook hard drive

  3. Notebook upgrade bay

Wygląda więc na to, że wewnętrzny napęd DVD jest odłączony /lub uległ awarii/ - wskazywany przez ciebie na pierwszym miejscu jest napęd USB CDROM, a takiego też nie masz podłączonego więc bootuje z dostępnego urządzenia, czyli z dysku twardego. Możesz instalację przenieść na pendrive, i po jego podłączeniu system będzie mógł z niego bootować. Możesz podłączyć DVD na USB i z niego bootować, albo znaleźć usterkę w wewnętrznym napędzie i go uruchomić.

Jasiek.w , myślę, że to co piszesz (odnośnie napędu) to nieprawda, ponieważ jak się uruchamia Windows Vista to napęd działa w 100% poprawnie …

Na ty swoim screenie masz na pierwszym miejscu USB CDROM - a innych napędów tam nie widać - jak czyta ten wewnętrzny napęd inne płyty, to masz coś z BIOS-em. Nie widać w nich możliwości bootowania z wewnętrznego CDROM-u. Musisz sprawdzić opcję bootowania z wewnętrznego CDROM w ustawieniach twojego BIOS-u.

Czyta on wszystkie płyty, łącznie z tym Windowsem, ale właśnie spod Windowsa Vista.

Oprócz wewnętrznego CDROM-u nie używałem i nie używam innego.

Jest to ukazane na zamieszczonych zdjęciach. Innego widoku ustawienia priorytetów bootowania w biosie nie widzę …