Problem z bootowaniem po instalacji systemu

Witam,

Do rzeczy… Kupiłem dysk WD 500 GB z serii Black pod SATA. Na dysku zrobiłem partycje C (70GB) i D (reszta, ok 420GB) pod innym XP w Acronis Disk Director Suite (zawsze tym robię i jest OK), po podpięciu i wykryciu dysku w BIOSie, wkładam bootowalną płytkę CD z XP Home SP3 (oryginał) i zaczynam instalację. Dysk wykrywa podczas instalacji i zaczyna kopiowanie plików. Standardowo po tej operacji, instalator restartuje komputer i na tym się kończy. Po wykryciu dysków, napędów, itp… pokazuje się czarny ekran z migającym kursorem i tak sobie wisi. Próbowałem na różne sposoby, oraz z innymi systemami, z tym samym skutkiem.

Mój sprzęt jest dość leciwy, ale nie wydaje mi się, żeby był aż taki zły do tego typu dysków, bo SATA nie ma raczej żadnych limitów…

CPU: Athlon 64 3000+ 1.8@2.0

MB: Asus A8N-E FM/S (ostatni bios jaki tylko dostępny jest wgrany)

RAM: 2 x 1GB Kingston 400MHz (obie kości identyko)

GRAFIKA: Ati Radeon X850XT PE PCI-E

Próbowałem już wszystkich sposobów, ale nie ma ich za wiele. Jedni pisali, jak googlowałem, żeby dysk przełączyć z AUTO na LARGE, niestety, nie dało to nic. Ustawień odnośnie SATA nie ma za dużo w biosie, więc wszystko już sprawdziłem…

Obstawiam płytę, ale niedawno kupiłem i nie mam zamiaru na razie jej zmieniać. Włożyłem inny dysk (Samsung SpinPoint 120GB na PATA) i na nim spróbowałem zainstalować Windows 7, oczywiście partycje dwie, czyte. To samo… Po skopiowaniu plików i resecie dla kontynuowania instalacji, czarny ekran z migającym kursorem.

Ręce mi już opadają i nie wiem co dalej robić… Mam nadzieję, że Wy mi coś doradzicie.

Dzięki z góry i pozdrawiam, ep09.

sprawdz czy partycja c jest dyskiem logicznym i czy jest aktywna (boot), (niech mnie ktos poprawi), ale chyba windows nie botuje sie z dyskow logicznych na partycji rozszerzonej (mozliwe ze Acronis tak je stworzyl)

jak to nie zadziala to uzyj windowsowego partycjonowania, ewantualnie LiveCD:

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

ps: podlacz dysk do innego gniazda sata