Problem z bootowaniem - pomocy!

Hej.

No więc zacznijmy od tego, że na partycji C: miałem XP, na D: 7. Dziś sformatowałem Windows XP i chcę przywrócić menu bootowanie, jednak jak otwarłem EasyBCD to wyskakiwały jakieś błędy, no i jeszcze nacisnąłem coś, że teraz pokazuje mi tylko Windows Vista na D: (tam jest 7). Co mam z tym zrobić, aby przywrócić menu bootwania, bądź uratować XP?

Pozdrawiam.

Napisałeś tak, że nie wiadomo o co Ci chodzi… Na dysku C miałeś XP, na D miałeś Windowsa7. Sformatowałeś XP i teraz chcesz go odzyskać? Niemożliwe. I zamiast Win7 masz Viste? A miałeś ją wcześniej? :D:D Napisz to logicznie i po polskiemu, bo albo jak źle rozumuje, albo Ty napisałeś to bez składu i ładu…

Sformatowałem XP. Nie można uruchomić 7. Jak otworzyłem EasyBCD wyskoczyły błędy, coś nacisnąłem i w menu EasyBCD pokazuje na dysku D: Windows Vista, a XP nie pokazuje. Nie mam i nie miałem Visty. Co zrobić, aby było menu bootwania i do wyboru XP lub 7? I czy będę mógł uruchomić XP po restarcie?

Skoro sformatowałeś partycję z XP, to go już nie masz, prawda?

Chyba, ze o coś innego chodzi…

Ludzie. Chcę odzyskać menu bootowania do wyboru XP i 7. Obecnie korzystam z XP. W menu mi pokazuje że na D mam Vistę (coś chyba nie tak nacisnąłem). Po prostu chcę mieć wybór: XP i 7. Obecnie go nie mam. A pokazuje mi że na D mam Vistę.

Po prostu tak tłumaczysz, że nie wiadomo o co Ci chodzi. Jeśli sformatowałeś partycję z XP to nie możesz mieć już XP, więc jak możesz z niego korzystać. Format=usunięcie wszystkiego, więc nie możesz mieć XP…

Dokladnie krok po kroku ci nie powiem, ale niedawno to robilem i wszytsko jest tak proste ze trzeba byc idiota zeby sobie nie poradzic. Uruchom komputer z plyty instalacyjnej 7, wybierz opcje naprawy i chyba pierwsza opcje. Nie jestem juz pewnien ale u mnie chyba dalej wszystko zrobilo sie samo, mi zostalo tylko potwierdzenie ze instalator prawidlowo wykryl systemy.

Moze jeszcze to ci pomoze http://neosmart.net/wiki/display/EBCD/R … om+the+DVD

Ok, dzięki Goodlike , w wolnej chwili spróbuję zrobić tak jak mówisz.