Problem z bootowaniem Windows XP

Wczoraj sformatowałem partycję c: Windows XP miałem zainstalowany na d:. Po pomyślnym sformatowaniu podzieliłem dysk na partycję i zainstalowałem Ubuntu. Wszystkie dane z dysku C przeniosłem na D. C była to bootowalna partycja o czym wcześniej nie pomyślałem, i windows nie chce mi się teraz załadować. Czy jest możliwość, aby znowu zastartował bez formatu? Przy włączaniu komputera chcę mieć możliwość wyboru pomiędzy systemami.

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

jeśli sformatowałeś C czyli partycję rozruchową nie ma takiej możliwości, pliki rozruchowe zawsze są na partycji pierwszej i mają swoje ścieżki, przeniesienie plików nic tu nie pomoże.

to jak format??? jak mogę te dane z dysku D odzyskać nie mam za bardzo możliwości podpięcia dysku do innego kompa

dane jeśli skopiowałeś masz na partycji D, i zawsze je możesz odzyskać po zainstalowaniu systemu na C, ale system Ci nie zastartuje przy pustej partycji C. Zainstaluj system na C i masz wszystko.

No tak ale system chciałbym na D (tylko zamienić go ze slave na master) inaczej nie dam rady?

slave, master tak podłącza się dyski, system możesz instalować na dowolnej partycji lub dysku ale pliki startowe zawsze masz na C i tego nie zmienisz, tzn. można ale to już inny temat i przeróbka systemu w ogóle a tego nie wolno w myśl umowy licencyjnej.

chce tylko zamienić dysk D na C. Bo na mniejszym(40gb) chce mieć systemy (ubuntu i windows) a na większym(80gb) dokumenty itd.

ale jak instalujesz to zawsze musisz mieć pliki startowe na C, D pozostanie ci wolny, zawsze to możesz zmienić jakimś programem do partycji po instalacji, a na jednym dysku nie instaluj dwóch różnych / takich samych też / systemów bo potem możesz mieć problemy z prawdłową pracą obu /odwołanie do folderów o tej samej nazwie /. Ubuntu C, Windows D, pliki startowe masz na C i wszystko ok działa.