Problem z bootowaniem Windowsa MX ( modyfikacja XP'ka )

Mam problem z bootowaniem płyty Windowsa XP z poziomu Biosa.

Wyświetla się " Trwa sprawdzanie konfiguracji sprzętowej… ", napis znika i pozostaje czarny ekran.

Przez to nie mogę zainstalować Windowsa.

Zna ktoś inne sposoby na zainstalowanie Windowsa, nie licząc instalacji z poziomu systemu ?

Od razu mówię, że nie jest to problem z płytą, ani ze sprzętem…

Dlatego właśnie też zadaje pytanie, czy są inne sposoby instalacji Windowsa, a nie - jak rozwiązać problem.

Chociaż jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, to pisać również.

Masz może jakieś karty PCI?? Ja miałem taki problem, a był spowodowany kontrolerem ATA na PCI. Wystarczyło podłączyć pod niego dyski (jak były napędy to właśnie taki czarny ekran był).

Ja mam dysk Ultra DMA 100, bardzo stary komputer :

Celeron Intel 500MHz

Płyta główna : ABIT ZM6

Grafika : GeForce 3 Ti 200

Dźwiękowa karta : Soundblaster ( to ona jest podłączona pod ATA )

Jeżeli to wina płyty, bo zarysowana czy coś. To ci powiem że chyba płytkę XP można ściągnąć legalnie z internetu, ważne jest to abyś wpisał swój oryginalny CD-KEY :slight_smile:

Wyjmij soundblaster’a i zobacz czy ruszy.

PS. Pomyliłeś złącza: ATA, PCI.

przy 500mhz to ja bym nawet nie próbował instalować Xpka…

Przecież XP’ek chodzi normalnie na takiej konfiguracji, używałem go przez kilka lat, szybciutko i fajnie chodzi.

Nie ma żadnych innych sposobów na instalacje oprócz z poziomu Windowsa ?

Dowiedziałem się, że w kompie nie mam portu ATA ;D

A ja instalowałem XP koledze co ma procesor 300 Mhz i działało OK. Pożycz płytę XP od znajomego i spróbuj zainstalować XP.

Hmm… zamiast napisać " MX’a " to napisałem " XP’eka " .

Chodzi mi o Windowsa MX v.7 ( zmodyfikowany Windows ) .

Co do innej płyty - nie ma innej płyty, po sieci krąży tylko jeden i ten sam obraz.

Ściągałem tego MX’a z dwóch serwisów, na dodatek sprawdziłem sumy kontrolne, były takie jak autor modyfikacji podał, czyli jest ok, tylko że…

Każdemu bootuje, a mnie nie :confused:

Zapomniałem napisać również, że :

- Nagrałem obraz na płyte, potem zrobiłem obraz z płyty " po swojemu " i znów nagrałem obraz na płyte - i nic.

- Zmieniłem ustawienia biosa na defaultowe.

Nic to nie dało.

EDIT : Zainstalowałem tego MX’a z poziomu Windowsa 98 i …

zainstalował mi się, jednak motyw domyślny był zwykły XP’kowy ( a MX ma swój własny ) i jeszcze np. ustawienia IE były domyślne, a nie zmodyfikowane ( w changelogu wersji siódmej jest napisane, co jest zmienione w wersji 7 na stronie oficjalnej projektu ) .

Jakie ustawienia mogą jeszcze być XP’ekowe, a nie MX’owe ?

Przy pierwszym uruchomieniu systemu wyskoczyło " Konfiguracja ustawień spersonalizowanych " i ustawiał tam po swojemu pulpit, IE… i właśnie wtedy wskakiwały te defaultowe ustawienia XP’eka. Co jeszcze może być inne ( instalacja z poziomu Windowsa ), a między instalacją tego Windowsa z poziomu BIOSa ?

Luki_2 , odbierz pw