Problem z Bootowaniem

(Kikan1991) #1

Mam problem. Chce sobie zrobic Windowasa ale mi nie idzie. Ustawilem Botowanie na CD/DVD i coś płytka nie czyta i nie pokazuje sie napis "nacisniecie dowolnego klawisza spowodoje rozruch" jaka moze byc przyczyna ze nie czyta plytki !!

(JNJN) #2

Popraw błędy - użyj opcji zmień.

• płyta nie bootowalna z XP

• brudny uszkodzony napęd CD

• złe ustawienia w biosie

(Kikan1991) #3

JNJN a jakie ma być ustawienie Biosu mam wszystko dobrze chyba. Botowanie ustawilem na CD/DVD. No jak wchodz eod biosu mam zakładki wchodze w Boot pozniej mam kilka opcji i wchodz w ta ostatnia i tam pokazuje sie to:

1st:CD/DVD

2st:CD/DVD

3st:Disabled

4st:Disabled

To chyba dobrze jest ale mi sie zdaje że mam zle poustawiane w tej zakladce Boot. Jak cos wiecie to napiszcie

(JNJN) #4

Popraw błędy - proszę po raz ostatni.

Jak masz dwa napędy CD - bios często bootuje z tego który ustawiony jest jako Master i to co wyżej pisałem.

W biosie ma być ustawione bootowanie jako pierwsze z napędu CD,drugie dysk systemowy wtedy gra - na końcu zapisz bios Save.

(Kikan1991) #5

OK Zaraz wybróbuje

Złączono Posta : 17.07.2006 (Pon) 15:12

JNJN jeszcze jedno mowisz ze to drugie ma byc ustawiony dysk systemowy to mam tam ustawic HD?

(JNJN) #6

Jeśli masz dysk ATA - ustaw HDD-0.

(Kikan1991) #7

JNJN dalej nie dziala. A może przyczyną tego być to, że jak mi sie uruchamia komputer to ja mam do wyboru 2 opcje:

Windows Xp Professional (botscreen)

Windows Xp Professional

Ja zawsze wybieram tą drugą opcje.

Złączono Posta : 17.07.2006 (Pon) 15:22

I po 2. nie mam do wyboru HDD-0 xD mam tylko floppy 1,44, CD/DVD , Disbaled

(JNJN) #8

Weź książkę do płyty i czytaj:

Jako pierwszy - napęd CD/DVD

Jako drugi - dysk systemowy - nieważne jak się nazywa(HDD-0,SCSI,Hard Disk,podany typ dysku,inne)

i zapisz bios Save.