Problem z botowaniem systemu win xp

Problem zaczął się kilka dni temu , gdy przy przy włączeniu komputera nie od razu uruchomił sie system tylko po minucie prób zobaczyłem wreszcie okno dosowe z wersją biosu i na koniec komunikat :

The system failed to boot several times before.

Yuu must enter SETUP to reconfigure your system…

Press F1 to Resume…

…po czym klikałem enter i wchodziłem do biosu.Tu wystarczyło przejść przez wszystkie zakładki i po zapisaniu restartować i tyle. System uruchamiał sie już normalnie. Nawet wyłączenie komputera i ponowne uruchomienie po kilku minutach następuje już normalnie…

Ale gdy minie więcej czasu i komp “odpocznie” znów jest ten sam problem.

  1. wymieiłem baterię biosu , mimo że trzymał ustawienia tj, datę itp.

  2. wgrałem dziś nowy bios [update} do najnowszewj wersji.

  3. zdjąłem partycję na dysku i założyłem nowe i wgrałem kopię systemu sprzed pół roku.

4.przestawiłem botowanie z dysku jako pierwszego na floppe i potem dysk ale botowanie do dyskietki jest tak samo trudne i wielokrotne…

problem pozostał …podejrzewam , że jest to problem hartware tylko czego szukać…

poradżcie…

ostatnio musiałem usunąć kość pamięci jedną z dwóch 512 Mb bo dawała przy wysiłku bluskreny [ same straty… }

wgraj świeżą kopie windowsa na nowym biosie

ale problem nie dotyczy samego windowsa, gdyż gdy chcę by komputer wystartował na przykład z dyskietki do nortona ghosta {zatem zupełnie poza dyskami twardymi i jakimkolwiek systemem) problem jest taki sam .

słychać , że komputer chce się botować i ładuje ale nie kończy i zaczyna od nowa i tak przez minutę. po zaenterowaniu biosa problem znika do nastepnego startu ale na zimnym kompie…

Sprawdź kondensatory elektrolityczne na płycie gł,

ew. spróbuj z innym zasilaczem.

http://www.edw.com.pl/index.php?module= … =151&meid=

też obstawiał bym sprawdzenie kondensatorów. A ich wymiana to fajna zabawa :mrgreen:

Zajrzyj też do taśm łączących dyski

i do zasilacza