Problem z botowaniem

Witam mam problem z Windowsem XP posiadam 2 dyski 1 ATA i 2 SATA, a problem polega na tym ze Windowsa mam zainstalowanego na dysku SATA a botuje go z ATA i jak odłączę dysk ATA i próbuje odpalić Windows to wyskakiwało ze nie ma pliku NTLDR. Plik ten wgrałem z naprawy Windows używając komendy “copy x:\i386\NTLDR c:” po skopiowaniu tego pliku użyłem komend “fixboot” i “fixmbi”. Po restarcie wyskakuje mi teraz taki komunikat

"

Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku.

Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego.

Sprawdź ścieżkę oraz dysk.

Sprawdź w dokumentacji systemu Windows oraz w instrukcji obsługi sprzętu dodatkowe informacje na temat konfiguracji dysku.

"

Nie mam pojęcia co robić dalej nigdzie nie mogę znaleźć podobnego przypadku. Dodam za jak podłącze oba dyski to wszystko działa dobrze.

Dysk ATA mam podzielony na 3 partycje:

C: pisze ze jest systemowa

E:

F: sa to partycje logiczne

Dysk SATA mam podzielony na 4 partycje także:

I: partycja logiczna

G: partycja aktywna

D: rozruch (na niej mam Windowsa)

H: partycja logiczna

Nazwy partycji brałem z: narzędzia systemowe->zarządzanie komputerem->zarządzanie dyskami

Wiem ze się rozpisałem ale możne ktoś wie co mam z tym zrobić ponieważ dysk ATA muszę wyjąc z komputera na jakiś czas.

edytuj boot.ini, bo tam masz przypisane z którego dysku i której partycji ma być rozruch systemu

to nic nie daje. Znalazłem właśnie coś podobnego na innym forum ale nie wiem o com chodzi.

http://forum.pclab.pl/t366430.html

Może skopiuj ten boot.ini na partycję dysku SATA?

nic nie daje przed chwila próbowałem :frowning:

miałem to samo na linuksie, tylko format i ponowna instalacja systemu rozwiązała problem

ale za bym wolał jakiś problem bez ponownej instalacji możne ktoś wie jak to naprawić

Może spróbuj reset bios-u i edycja boot.ini

Pokrótce, po odłączeniu dysku zmieniają się litery przypisane partycjom na podpiętym dysku. Natomiast wszystkie ścieżki odwołują się pod stare litery. Tak, więc raczej kicha.

rób formata, odświeżysz sobie kompa

właśnie mi chodzi o to żeby nie robić formata. Jakbym chciał zrobić format to nawet bym tu nie pisał.

napisz jakie masz dyski, na którym jest windows i dokładnie jakie nazwy partycji na tych dyskach , no i na której partycji jest windows

ATA 160GB ma 3 partycje

C

E

F

SATA 500GB ma 4 partycja

D na tej partycji jest Windows

G

H

I

boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

chyba tak powinieneś mieć ustawione

mam tak ustawione i jest to samo

boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

może tak zobacz