Problem z brakiem dźwięku z komputera

Witam Was bardzo serdecznie.

Mam problem z dźwiękiem. Nie wiem z jakiego powodu go nie ma. Mam podłączone głośniki do gniazda i niestety nic nie słychać,cisza jak makiem zasiał.

Problem pojawił się wczoraj. Od wczoraj próbuję jakoś,coś z tym zrobić,lecz bezskutecznie. Dziwne też jest to,bo kiedy odłączam i podłączam końcówkę od głośników,to nie pokazuje mi się żadna,jakakolwiek informacja na temat tego,że zostało coś podłączone do tylnego panela.

Próbowałem zainstalować ponownie sterowniki do karty dźwiękowej,ale to też nic nie dało.

Podam jaki mam sprzęt według EVEREST Ultimate Engineer Edition v5

MB: MSI K9VGM(MS-7253)

CPU: AMD Sempron,1600 MHz (8x 200) 3000+

RAM: 512 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Karta graficzna: ATI RADEON X800 GTO (256 MB)

Karta dźwiękowa: Realtek ALC883 @ VIA VT8237A High Definition Audio Controller (zintegrowana)

Karta sieciowa: VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter

HDD: WDC WD1600AAJS-00PSA0 149 GB,IDE

OS:Windows XP Professional Service Pack 2

Ja niestety jestem trochę ciemny z tego i proszę Was o wyrozumiałość. Proszę pomóżcie,bo bez dźwięku czuję się troszkę uziemiony :frowning:

Jeśli trzeba będzie coś dopisać,czego nie ma,bardzo proszę mówicie,postaram się napisać wszystko,to,co będzie potrzebne do ewentualnego usunięcia problemu.

Dziękuję Wam bardzo serdecznie,pozdrawiam cieplutko :slight_smile:

Witam

  1. Sprawdź, czy w dobre gniazdo podłączasz wtyczkę;

  2. Sprawdź w Menadżerze Urządzeń, czy system widzi tą kartę dźwiękową;

  3. Sprawdź, czy masz w BIOS-ie ją włączoną. :slight_smile:

Aha. Głośniki nie są typu Plug&Play

Tak,w dobre gniazdo podłączałem wtyczkę, system widzi karę dźwiękową(nie ma jakichś tam wykrzykników,pytajników-słowem “czysto”),w BIOSie ustawione jest na AUTO.

Spróbuj przeinstalować sterowniki od karty dźwiękowej, czasem pomaga.

Pamiętasz może czy coś instalowałeś/konfigurowałeś przed zniknięciem dźwięku?

dobrze,to wezmę jeszcze raz przeinstaluję sterowniki. Za chwilę dam odpowiedź,czy pomogło.

A z tym,czy coś instalowałem/konfigurowałem… to hm,nie bardzo pamiętam :frowning: Wiem,że odinstalowywałem grę Trucks & Trailers

Dodane 21.07.2011 (Cz) 22:46

więc tak,wziąłem i przeinstalowałem te sterowniki,podpiąłem wtyczkę do odpowiedniego gniazda i sprawdziłem,czy jest dźwięk i nadal nic.

Istnieje możliwość uszkodzenia karty dźwiękowej.

Aby to wykluczyć ściągnij obraz Ubuntu z internetu, wypal i uruchom live cd, próbując odpalić dźwięk.

Jeżeli wszystko gra tak jak być powinno, karta dźwiękowa działa, a problem znajduje się w systemie.,

Spróbuj tego http://www.przeklej.pl/plik/realtek-hig … k5td01l2j6

DanielAngerfistHC ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Niestety nic to nie dało,dźwięku jak nie było tak nie ma nadal. :frowning:

Dodane 23.07.2011 (So) 15:48

też nic to nie podziałało… kurcze chyba coś musi siedzieć głębiej.