Problem z BSOD, częste restarty


(Emil Kaminski) #1

Witam, od kilku dni nękają mnie blue screeny. Dziś rano trzy razy mi się wyłączył nim mogłem go uruchomić. Nigdy nie miałem takiego problemu, dodam że całkiem niedawno bo 2 tyg temu włożyłem kość ram którą dostałem, system ją czytał i było ok. Dołączam tu spisy błędów z programu Blue ScreenView. Odziwo nie ma tam wszystkich błędów, ale sa te ważniejsze które nękają mnie od 15 sierpnia. Tak poza tym komputer działa normalnie, żadnych spowolnień ani nic z tych rzeczy.

http://www.wklej.org/id/378601/

http://www.wklej.org/id/378603/

http://www.wklej.org/id/378604/

http://www.wklej.org/id/378605/

http://www.wklej.org/id/378607/

http://www.wklej.org/id/378611/

Bardzo proszę o pomoc.


(greh) #2

Wyjmij pozostałe kości, zostaw tylko tę dołożoną i odpal Memtest86. :wink:


(Emil Kaminski) #3

Zapewne potrwa to kilka godzin. Wyniki z Memtesta podam jutro bo dziś nie będę miał czasu w pilnowaniu. A w międzyczasie w te błędy może ktoś by przejrzał.


(greh) #4

Wiesz, jak się wysypie, albo zaczną pojawiać się błędy to możesz przerwać bo to wiadomo, że kość wysypuje.


(Emil Kaminski) #5

Dopiero co szlag mnie trafił. Pięć razy się restartował przy starcie i myślałem że już go nie włącze, wyjąłem tą pamięc ram którą dołożyłem i nadal to samo było a błąd wyskoczył taki http://www.wklej.org/id/378808/ Bardzo proszę o pomoc, bo każde wyłączenie komputera bądź restart wiąże się u mnie z męczarniami włączania go.


(greh) #6

Wg mnie wygląda na problemik z dyskiem.


(Emil Kaminski) #7

Ale taki problem że potrzeba wymiany czy też po prostu że odkurzyć , wymienić coś w środku?


(greh) #8

Sprawdziłbym dysk pod kątem bad sectorów.


(Emil Kaminski) #9

Sprawdziłem dysk HDTune http://img225.imageshack.us/img225/8351/66879753.jpg wszystkie zielone, sprawdził 74 na 80. Kondensatory są w porządku. I co dalej mam robić? Bo jeżeli nic już nie zdziałacie to wiozę do serwisu ale to ostateczność.

@Update Teraz wyskoczył zupełnie nowy błąd http://www.wklej.org/id/378934/


(Macuspl) #10

Jest możliwość że płyta się sypie, sprawdź dokładnie wszystkie kondensatory głównie koło procka i pamięci i przywróć domyślne ustawienia Bios. Do analizy BSOD'ów skorzystaj z poradnika: http://www.searchengines.pl/index.php?s ... ntry345506 i napisz co Ci wyskoczyło. Pozdrawiam, i powodzenia.:slight_smile:

PS. tu masz jak nie powinny wyglądać (kondensatory) http://www.eres.alpha.pl/elektronika/fu ... 111%5D.jpg


(Emil Kaminski) #11

Zabrzmi śmiesznie, ale nie zainstaluję tego Dumpchkm przed tym ściąga mi coś z Microsoftu a podczas tego ściągania restart... Kondensatory dokladnie porównałem z tymi z linku i moje są w porządku. Ok, dzięki za wszelką pomoc ale wiozę jutro do naprawy bo ja nie mam już siły siedzieć i sprawdzać