Problem z całą siecią w domu

(angry) #1

Dzisiaj napotkałem problem, ale postaram się wszystko opisać na obrazkach

1. To konfiguracja początkowa po podłączeniu internetu. Stary telefon na górze, rzadko używany, na dole telefon i modem podłączone przez spliter, używane.

2. To konfiguracja od niedawna. Na piętrze podłączone gniazdko gdzie stoi modem, na dole telefon podłączony przez spliter.

3. To dzisiejsza konfiguracja. Zaczęło się od przerw w internecie. Myślę sobie, wina Orange, po jakimś czasie wszystko działa. Być może naprawiono i nie miało to większego znaczenia. Pare dni później czyli dzisiaj okazało się, że telefon na dole nie działa. Były szumy, dziwne zachowanie, a do tego internet też nie działał. Po odłączeniu tego telefonu wszytko OK. Ale nie ma teraz jak dzwonić i odbierać. Więc telefon z góry został zniesiony i podłączony na piętrze. No i jak się z niego dzwoniło to router nie miał internetu, a w telefonie na początku był szum. Po zniesieniu routera na dół to samo Tak jakby te dwa urządzenia nie mogły pracować na raz.

Mam nadzieję że wszystko dobrze opisałem i coś poradzicie. Grafika z urządzeń z internetu, a "kable" wykonane w paintcie.

(j24) #2

To jest oczywiste, ze jak masz Neostradę to telefon musi być podłączany przez filtr anty-szumowy a ty w ostatniej konfiguracji filtr dajesz do modemu (po co?) a nie do telefonu.

PS. Poczytałem o tym spliterze i widzę że to trochę coś innego niż było kilka lat temu gdy telefon łączyło się przez filtr a modem bezpośrednio.

Uważam że w takiej konfiguracji jak chcesz przydałoby ci się 2 szt splitera.

(angry) #3

Tylko problem w tym, że telefon ma inną wtyczkę niż spliter wejście.

Czyli wina tak naprawdę tego że nie mam splitera do telefonu? A jak by był zakupiony nowy telefon i podłączony tak jak w konfiguracji 2 to wszystko ok?

(j24) #4

Jak ci napisałem gdy masz neostradę to nie będzie działał telefon bez filtru antyszumowego. Tak było zawsze.

Poza tym czy ten “zabytek” ma wybieranie impulsowe (starożytne) a nie tonowe?  To też może mieć znaczenie.

(angry) #5

Tak, ma.

Czyli trzeba kupić nowy i nie da się korzystać z tamtego.