Problem z Canonem a580 (głównie z każdym aparatem cyfrowym)

Witam. Kupiłem sobie aparat cyfrowy Canon A580. Wszystko fajnie dopóki chce go podłączyć do komputera… -.- Po instalowałem wszystkie sterowniki zgodnie z instrukcją. Komputer widzi aparat ale tylko w ten sposób… ( fotka w linku na dole posta ) . No i nie wiem co mam zrobic… nie widzi go jako dysk… no bo w WinXP raczej nie powinno byc z tym problemow. Zainstalowalem równiez stery w Menadżerze urządzeń. Zrobilem wszystko co potrafilem… Moze ktorys z Was drodzy forumowicze potrafi mi pomóc?.. (podłączałem równiez inne aparaty… Komputer widzi je tak samo…) Robilem wszystko w Panelu Sterowania i aktualizowalem stery z CD ale to wszystko na nic :frowning:

Wszystkie mp3, pendraki, nosniki USB dzialaja bez zarzutow… Pomocy! :frowning: ja juz nie mam sily ;( :beksa: :help:

http://s4.zapodaj.net/19666171.jpg.html

Mi to wygląda na rozwalony system , reinstall powinien pomóc , mój XP normalnie widzi wszystkie aparaty więc to nie wina systemu .

Modyfikowałeś może system nLite’m ?

Canon ma własny program do ściągania zdjęć z aparatu zainstalowałeś go,. a jeżeli tak to czy działa ?

grzebałeś w usługach systemu operacyjnego?

Aparat Canona powinien dać się podłączyć do kompa nawet bez sterowników - z tym że NIGDY nie będzie działał jak dysk zewnętrzny - Canon stosuje inny protokół przesyłania danych niż Olympus, Nikon itp. Spróbuj uruchomić kreator dodawania skanerów i aparatów fotograficznych (poszukaj w Panelu sterowania) - jeśli zainstalowałeś sterowniki, aparat powinien być wśród wymieniony na liście w oknie kreatora.

Nie zaszkodzi też skorzystanie z funkcji przywracania systemu.

Nie grzebałem w systemie nie bawiłem sie żadnymi programami nic nie cudowałem. zasnstalowalem stery bo mi go nie chcialo wykrywac… znaczy wykrywa go tak jak w pokazalem w 1 poscie i tak samo komp go widzi po instalacji… myslicie ze format pomoze?..

W dniu 22.07.2008 , o godzinie 9:05 został dopisany post przez Qelser

refresh

Jeżeli format albo przynajmniej reinstalacja powinna pomóc. Istnieje też znikoma możliwość, że zainstalowałeś jakiś program który kłóci się z aparatem cyfrowym.

ehhh zebym wiedzial jak to sprawdzic ;(

czego nie wiesz jak zrobić? format dysku?

formaty dysku usuwa wszystkie dane z dysku (można je odzyskać ale po co robic sobie problem) więc przed jego wykonaniem skopiuj wszystkie ważne dla Ciebie pliki - może wiesz ale warto powtórzyć. żegnasz się z zainstalowanym systemem, ustawiasz w Biosie płyty głównej by system operacyjny startował z napędu CD (jeżeli masz inaczej ustawione), wkładasz płytę z Windowsem (zakładam że z tego systemu korzystasz) i po kilku potwierdzeniach pojawia się niby tabelka z dyskami i informacjami na którym dysku chcesz zainstalować, wybierasz dysk C powinna pojawić się opcja format dysku zatwierdzasz i po sformatowaniu dysku instalujesz system.

Wiesz formata robilem setki razy… ale to dla mnie meczace i nie chce mi sie tego robic ;( Ale dziekuje za wskazówki… :slight_smile:

poczekaj z tym formatem. Szkoda systemu.

Jak chcesz to poszukaj wtyczki do TC.

możesz ją pobrać z stąd " http://sagunov.narod.ru/ " natomiast opis działania masz tu " http://totalcmd.pl/download/wfx/ext/Canon_Camera "

Przy czym jak będziesz instalować to instaluj wersje 1.5. Nowsze nie radzą sobie z 580 (jakiś problem z biblioteką EOS)

Ja tak mam skonfigurowane i chodzi jak złoto.

W najgorszym kup na allegro za kilkanaście zł czytnik do kart SD. Szybciej zgrasz pliki a i za pendriva może w razie problemów ta karta porobić. (mam tu na myśli małe gabarytowo czytniki tylko dla kart SD.)