Problem z cd-rom

mam problem z cd-rom (mam dvd-rom) gdy wkladam plyte wogole nie dziala (nawet nie slychaj zeby plyta sie rozkrecala) w moj komputer/info. o systemie/menadzer urzadzen/ to tam jest wszystko w porzadku nie wiem co moze byc przyczyna

serwis

Napisz troszke więcej szczegółów.

Nie działa od momentu zainstalowania czy wcześniej działał normalnie?

Czy robiłeś coś konkretnego kiedy przestał działać?

Czy robiłeś coś wewnątrz komputera (czyszczenie itp ) przed tą awarią?

dzialal dlugo az tu z nikad niewiadomo skad przestal dzialac (nic nie robilem ani nie grzebalem w kompie) przed wczoraj musielam dac komp do znajomego (informatyka) bo mialem problem “brak pliku ntldr” ale zapomnialem mu powiedziec zeby sprawdzil cd-rom ale i tak teraz tez nie dziala

Przeczyść go , sprawdz czy jest dobrze podlązcony

Wyczyść laser.

a jak mam to zrobic nie mam plyty czyszczaczej i mam 14 lat prosze pomoc

PPM na Mój komputer » Zarzadzaj » Menadzer urzadzen » Kontrolery IDE ATA/ATAPI

Klikamy prawym na podstawowy i pomocniczy kanał IDE, gdzie usuń dany kanał

i co to da? troche nie ufam takim zabiegom bo juz przez forum musialem robic formata

w tym przypadku chodzi o kontroler na kórym chodzi Twój CDROM i po uruchomieniu kompa, powinnien sam zaisntalować kontroler pomocniczy

acha czyli moj komputer/wusiwtl info. o systemie/ sprzet/menadzaer urzadzen/kontrolery IDE ATA/ATAPI/ jak sie wezmie to sa 3 nowe : kontroler sis pci ide podstawowy kanal ide pomocniczy kanal ide i na te 2 zaznaczone wziac prawym i odinstaluj? a jesli po wlaczeniu komputera sie nie wlanczy? to co mi przyjdzie zrobic?

czyli jak nie wykryj to oznacza ze cos złego sie dzieje z CDROM’em lub jest źle podłączony

niestety zrobilem jak kazales odinstalowalem obydwa kontrolery po pierwszym uruchomieniu komputeru caly czas kolo goziny pokazywalo sie “odnaleziono nowy sprzet IDE” ( i takie tam) potem znow ponownie uruchomic komputer wlozylem plyte ale nic

Mam identyczny jak twój problem wykładam plyte i nic sie niedzieje, to jest już po dvd romie:) musiałem se kupić nowy aktualizowałem firmware ale to tez nic ni e dało

czyli juz nic na tym kompie z plyty nie odtworze?

Co z tym laserem wyczyściłeś?? Rozkręć napęd i aksamitną ściereczką go potraktuj :slight_smile: Pochuchaj na laser… ewentualnie jakimś niskoprocentowym alkoholem (ale czystym! a nie winem :stuck_out_tongue: )możesz nasączyć sciereczke.

:arrow: zainstaluj ASPI dla XP

:arrow: jaką masz nagrywarke :?: jaki jest jej stan zywotnosci :?:

:arrow: jak jest podłączona :?: na jakim knale

zywotnosc jest taka komputer zostal zakupiony we wresniu 1 rok i 7 miesiecy temu.Rozkrecic nie rozkrece bo nie wiem jak (MAM 14 LAT) a pobranie

jak klikam "kliknij aby pobrac " to jest bialy obraz i to wszystko

nie mam nagrywarki mam samo dvd-rom a na jakim kanale podlaczona to ja niewiem

napisz jaki masz sprzęt czyli HDD i CDROM

Jak ja pierwszy raz rozkrecalem mój sprzęt miałęm 13 lat :slight_smile: Mój brat ma 11 i już ze śrubokrętem wojuje. :stuck_out_tongue:

Tu masz ASPI (inna lokalizacja)