Problem z CD-RW

Witam :smiley: Mam taki problemik z moją nagrywarką. Otóż podczas nagrywania dochodzi mi do iluś tam procent i koniec. Wyskakuje mi błąd. Nie wiecie może co się stało? W sklepie radzili mi zmienić program do nagrywania, jednak to nie pomogło.

jaki program uzywasz?? od jakiego czasu uzywasz nagrywarki?? ile masz pamieci?? czy masz wlaczony system ochrony zapisu??

Z jakimi prędkościami możesz nagrywać -samą płytę,

ile może nagrywarka, a ile wynosi faktyczna

prędkość zapisu ?

Używam Nero 5. Od jakiego czasu? Hmm, coś od lutego. Pamięci mam 512 DDR, a co do ochrony zapisu to nie wiem.

Nagrywarke mam x 48. Nie wiem jaka jest rzeczywista, ale ten problem z nagrywarką rozpoczął się po wypaleniu płytki z prędkością x48. Była to płytka Akkos x48.

Oto co myślę:

Nigdy nie nagrywam płytek z prędkością większą niż x16 bo wg mnie jest to najbezpieczniejsza i skuteczna prędkość i taką polecam każdemu.

Większość płytek na rynku (szczególnie te tanie) to zwykłe syfy, które ktoś produkuje tylko z chęci zysku i coraz większego zapotrzebowania na płytki R lub RW i w ogóle nie nadają się do nagrywania z większymi prędkościami a napis “x48” należy traktować z przymróżeniem oka. Sami możecie sie o tym przekonać zwracając uwagę na loga firm na płytkach: mówią coś wam one? Bo mnie zazwyczaj nie.

W całkiem przyzwoitej cenie CD-R są np. Verbatim, Platinum (do Adminów: to nie reklama, a materiał edukacyjny), które zapewniają bardzo dobrą jakość i nie kosztują 5 czy 8 zł ale 2-3 zł.

Nie warto oszczędzać złotówki tylko po to żeby stracić kolejną, a przy okazji zniszczyć sobie nawet całkowicie (to też się zdarza w przypadku tanich płytek) stację CD-RW. Tym bardziej, że jak zauważyłeś stało ci się to w przypadku jakiegoś Akkos i prędkości x48.

Pozdrowienia

System ochrony zapisu wlacza sie na zakladce “Zapis” (w okienku “Nowa kompilacja”), sprawdz czy masz zaznaczona ta opcje

Ja nagrywan z 32x to jest bezpieczne i szybkie spotkałem płyty które można było wypalać z 48x ale jak prubowałem 40x to mi sie kopały :-x


Ja osobiscie nagrywam płytki 24x i nie mysle o wyższej prędkości bo to stwarza CZASAMI problemy z odczytem i nie tylko . :?

Co do :

Ja bym jeszcze dorzucił ESPERANZA . Tanie a dobre :stuck_out_tongue: Nagrywam na nich około roku i są bez problemowe :stuck_out_tongue:

umnie się zdarzyło że pod sytemem 98 we wszystkich programach do nagrywania zatrzymywało sie nagrywanie przy 90% pomogło przeinstalowanie systemu . :lol: :lol: :mad: 8)

U mnie niestety to nie od tego, ponieważ mam 2 systemy i w oby dwóch jest ten sam problem. Nagrywarkę mam jeszcze na gwarancji, więc w poniedziałek odwiedzę sklep i mam nadziej problem się rozwiąże. :smiley: