Problem z cdrom

(Igorenek) #1

niedawno /cenzura/ mi sie cdrw. pojechalem do serwisu wzieli mi cdrw dali mi cdrom powiedzieli ze mam przyjechac za 2 tyg. no wiec powiedzialem sobie ze bez nagrywania da sie wytrzymac wazne ze mozna plytki odczytywac ;] no ale przedwczoraj mi ten cdrom przestal nawet plyty odczytywac nic po prostu wsadzam plytke i nie czyta system wykrywa cdrom jako sprawny ;/ probowalem podpiac cdrom ze starego kompa ale system go nawet nie wykrywa. czy ta awaria to jest wina systemu?

([alexsus]PL) #2

może kabel... spróbój różnych kombinacji...

(Igorenek) #3

no watpie co prawda komp na gwarancji (ale plomba z drugiej strony obudowy :twisted: ) ale go rozkrecilem i podpinalem go jeszcze raz takze to raczej nie sa problemy kabli tylko mnie dziwi jedna rzecz przy cdromie jest taki maly szary kabelek (obok kabla od zasilania) i on byl podpiety gdy ten kabelek odlaczylem to system naped wykrywal do czego to male gowno jest?

(boczi) #4

To kabel audio, nie jest on konieczny.

Może napęd zwyczajnie się popsuł? Jego optyka.

Spróbuj płyty czyszczącej...

np. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58437719

(McDracullo) #5

Płyty czyszczace nigdy nie wyczyscily mi optyki dobrze i problem nadal istnial (objawial sie po mniej wiecej dwoch dniach - super czyszczenie 8) Jezeli mozesz rozkrecic naped to sproboj przeczyscic go denaturatem (zamocz patyczek do czyszczenia uszu w denaturacie i wyczsc optyke) Jezeli nie pomoze to optyka siadla na amen :stuck_out_tongue:

(Igorenek) #6

łojezu to ja lepiej poczekam az mi oddadza cdrw za 4 dni do kielc jade zobaczyc czy juz naprawili ale moze kiedys sie pobawie w takie cos jak mi sie popsuje cdrw

no tak ale po co mi plyta czyszczaca skoro mi jej nawet nie odczyta ;/