Problem z Chieftec 400W i płytą Gigabyte - komp nie startuje

Witam!

Posiadam płytę główną Gigabyte GA-K8N51GMF-9 i Semprona 3000, socket 939. Ostatnio postanowiłem wymienić zasilacz na nowy, stary był za głośny (jakiś Codegen 300x). Więc kupiłem Chieftec GPS-400AA-101A. Nowy zasilacz przyszedł pocztą po kilku dniach, wszystko podłączyłem włączam power i… nic :confused: Nie chce startować kompa. Wiatrak na procku się kręci, niby wszystko gra, ale nie ma tego “pip”, które zawsze słychać. Podłączałem tylko 20 pin ATX, potem wszystkie 24 piny, dysk pod SATA, pod Molexa… wszystkie kombinacje i nic. Wkurzyłem się i wyprobowałem zasilacz na płycie na drugim kompie w domu (GIGABYTE GA-M61VME-S2) no i tam wszystko pięknie działa.

Jak widać - problem chyba nie leży w zasilaczu tylko w mojej płycie. Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać? Bo mi się skończyły :frowning:

Zmień tytuł tematu na konkretny

A wtyczkę zasilającą do procesora podpiąłeś do płyty?

Jak nie wiesz jak ona wygląda to już mówię to taka kwadratowa wtyczka 4 pinowa.

Zresetuj ustawienia biosu (zworką)

djkilof: No jasne, że podłączyłem. Aż taki lamer nie jestem :wink:

wacek4: Hmm. Nigdy tego nie robiłem, może więcej szczegółów? :slight_smile:

Odłączasz kompa od prądu i przestawiasz zworkę ccmos z 1-2 na 2-3 na 10 sek, znowu na 1-2 odpalasz (jak odpali) wciskasz f1 lub coś innego i gotowe.

Jak nie odpali to zobacz czy zasilacz działa na innym kompie, może fabrycznie wadliwy.

Zrobiłem tak i nie pomogło. Dalej działa Codegen tylko. Zasilacze Chieftec i I-Box nie chcą działać :confused: A na drugim kompie w domu działają bez problemu - to coś z płytą musi być. Jeszcze jakieś pomysły? :frowning:

Ja zawsze przestawiałem na 2-3 i włączałem kompa.

Wyświetliło się że BIOS zresetowany, wyłączałem kompa, przestawiałem na 1-2 i wszystko śmigało

No tak czy inaczej zresetował się, bo mam jakąś dziwną date i jak włączyłem go na starym zasilaczu to kazał przejść do ustawień BIOS, bo działa w Safe Mode. Więc to się udało.

A Chieftec jak nie chce startować kompa, tak nie startuje :confused: