Problem z chłodzeniem - HP Pavilion DV6-6030ew

Witam

Jakiś miesiąc temu zaczęły się moje problemy z laptopem, który zaczął się przegrzewać. Bywały momenty, w których chłodzenie po prostu stawało i nie oddawało ciepła. Tak jest również dziś, a nawet gorzej. Chcę się pozbyć tego problemu i potrzebuję pomocy kogoś kto się zna :slight_smile: Sytuacja wygląda tak: Uruchamiam laptopa po dłuższej przerwie, na karcie intela (tej oszczędniejszej). Chłodzenie chodzi na niskich obrotach bo na wyższych nie musi :smiley: i tu problemów nie ma. Gdy przełączę na kartę Radeona lub zacznę robić coś, co wymaga więcej mocy, chłodzenie staje zamiast wejść na wyższe obroty. Ponowne uruchomienia nic nie daje, dopiero jak ostygnie po kilku godzinach to znowu wiatraczek przez kilka minut się poobraca. Pan w serwisie z mojego miasta powiedział że “prawdopodobnie” będzie to wina jakiegoś czujnika na płycie, bo wiatraczek został dokładnie przeczyszczony i niestety nie pomogło. Zacznę szukać porządnego serwisu, ale to jak już się dowiem na czym stoję :slight_smile:

-Czy to rzeczywiście może być wina tego czujnika i co to w ogóle jest za czujnik?

-Jeśli to byłby on, to czy można go wymienić bez wymiany całej płytki?

-Ile za taką przyjemność mógłbym zapłacić?

Z góry dziękuję za pomoc

HP tak mają,nasz dv-5 po 3 latach padł.Co Ci radzić…aktywna podstawka chłodząca.W BIOS może znajdziesz opcję Fan always ON-wentylator zawsze włączony.Czujnik obrotów dla naszych Serwisów to czarna magia.

Mój ma 13 miesiecy i skończyła się na niego gwarancja… Funkcja FAN ALWAYS ON w biosie jest włączona. To nie wina systemu czy biosu bo wszystko przeinstalowałem a bios sflashowałem od nowa… Ja go muszę zrobić bo innego sprzętu niestety nie mam :confused: na prawde nic sie nie da zrobic? Proszę o pomoc

Podstawa to go wyczyścić z kurzu, i zmienić pastę na procesorze (najlepsza Coollabolatory Liuid Pro jak nie płynny metal to Arctic MX-2) na grafice i chipsecie pewnie są thermopady zmienić na porządne wydajne np Phobya Thermopad XT

Pasta nałożona jest nowa, z kurzu jak wcześniej napisałem wyczyszczony, w serwisie. Ja chce coś zrobić żeby wiatraczek sie nie wyłączał bo laptop sie przez to przegrzewa. Wiatraczek poza tym jest w 100% sprawny bo był wymontowany całkowicie z laptopa. Może to trochę inaczej ujmę: wiatraczek staje zamiast wejść na wyższe obroty. Pan z serwisu powiedział ze to może być czujnik który nie wykrywa odpowiedniej temperatury i nie daje odpowiedniego napięcia na wiatrak. To tyle co zapamiętałem.

hp coolsense odpal, a jesli nie masz to zainstaluj. a z obsluga poradzi sobie nawet dziecko :smiley: