Problem z chłodzeniem i7 920

Witam Wszystkich.

Mam problem z temperaturą mojego procesora i7 920.

W spoczynku zawsze pokazuje mi +/- 40 stopni. W Prime 95 65 stopni. Temperatura mostka 55 stopni.

Niby to nie jest duzo ale chce go podkrecic do 3700 i martwie sie że bedzie sie przegrzewał.

Dodam jeszcze że mam dobrą obudowę Zalman GS 1000 z 4 wętylatorami (2 SilenX ixtrema + 2 Noctua NF-P12 premium).

Chłodzenie procesora to Ultra-120 eXtreme. Dzisiaj podpiołem też Noctua NH-U12P SE1366 Dual Fan co nic nie zmieniło.

Prubowałem też dać różne ilości pasty, zawsze ten sam rezultat.

Pasta to Noctua NT-H1.

Może jakieś pomysły, Sugestie? Bardzo będę wdzięczny.

Specyfikacja:

Intel i7 920

Asus P6T Deluxe V2

HIS 4890 Turbo

Corsair XMS3 3x2Gb + 3x1Gb

2x Samsung F1 750 Gb

Dzięki

Czujniki mogą być walnięte, sprawdź temperatury w biosie, programy często się mylą. Najlepszym sposobem było by przyłożenie jakiegoś mirnika do pomiaru i wtedy byś był w 100% pewny czy coś na prawdę jest nie tak. Z drugiej strony po co ty podkręcasz i7 przecież to w standardowych ustawieniach starcza dla wszystkich gier. Przywróć ustawienia domyślne może to coś pomoże. :slight_smile:

Temperatury w biosie 51 procesor i 55 system. Jeszcze nic nie zmieniałem.

Pracuję w 3Dmax i PS wiec dodatkowa moc sie przyda.

W stresie ponad 90* nie powinno być, moim zdaniem czujnik walnięty. Możesz sprawdzić czy radiator na procesorze jest gorący czy ciepły? Zasilacz jaki masz?

Coolermaster Silent Pro 600W.

Chyba masz rację, właśnie pomacałem element który jest dociśnięty do procesora i jest zimny. Radiator systemu ma na dotyk ze 30 stopni.

Jakieś rozwiazanie? Wymiana płyty?

Może być rzeczywiście tak, że czujnik przekłamuje. Poza tym, co do pasty termoprzewodzącej, nie próbuj dawać różnych ilości, pasty ma być cieniutka warstewka. Ma pomóc wypełnić wszelkie nierówności, a nie izolować procesor od radiatora.

Radiator ciepły, czyli już masz odpowiedź - czujniki przekłamują.

Oczywiście, że nie.