Problem z chłodzieniem procesora - różnica tem. na rdzen!

Jak w temacie mam problem z chłodzieniem procesora Athlon X2 64 6400+ . Wstawiłem chłodzenie Arctic Cooling Freezer 64 Pro PWM , pasta też nowa , sprawa wygląda tak Iż mam różnice temp. na rdzeniach o 10 stopni np. Core 1 46C a ,Core 2 36 C , pytanie czy to normalne !?! Chłodzenie zamontowane prawidłowo , płyta Asus M2N-E Ultra ,Proszę o pomoc , poradę sugestie co można z tym zrobić ??

Za pomoc z góry THX !!

u mnie różnica jest o jakieś 5*C a więc myślę że nie ma co się martwić

Możliwe że rdzeń #1 jest bardziej katowany niż #2, sprawdź to na wykresach w menadżerze zadań (włącz wolne odświeżanie).

Dzięki za pomoc , rzeczywiście jeden jest bardziej katowany i jak piszecie że to normalne to już jestem spokojny :slight_smile:

Jeszcze jedno pytanko by nie zakładać nowego tematu : czy istnieje jakiś program lub sposób by to zoptymalizować aby w miarę dwa rdzenie chodziły jednakowo !?!?!

To system (sterownik?) kontroluje rdzenie. Poza tym pewna część programów obsługuje tylko 1 rdzeń, więc jak odpalisz go to i tak będzie 1 katowany. W przeglądarkach powinny być oba katowane, najlepiej wg mnie to widać na Chrome.