Problem z ciągłym błędem w zamknięciu systemu?

Po zamknięciu koputera bardzo często pojawia mi sie scan disck C lub albo obu naraz , z informacja system wykrył błąd przy zamknięciu systemu , scan disck “D” przebiega szybko ale scan “C” bardzo długo i nie czekam do jego zakończenia w jednym przypadku czekałem 2 godziny i sie nie zakończył ! Po jego wyłączeni pojawia sie odzyskiwanie active desktop , czytałem że można coś zrobic z programem do oczyszczania ramu , mam ME ram 63 mb , czy da się coś z tym zrobić ?

A może warto ten raz poczekać aż zakończy? jeśli przerywasz naprawe to błędy zostają i za następnym razem znów sie scandisk włącza, nie widzę w tym nic dziwnego :?

Nie bardzo rozumiem o co pytasz… Programem do czyszczenia Ramu można zwolnić troche Ramu podczas pracy systemu operacyjnego. Tyle. I nie ma znaczenia ile masz Ramu, 64 Mb też możesz, tyle że za dużo ci nie pozwalnia bo to ilość troche mała nawet jak na Windows 98/Me - on sam dużą jej częśc wykorzystuje na załadowanie “samego siebie”

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Jeśli nei chcesz, aby to skanowanie Ci się włączało zrób tak:

Otwórz w notatniku plik msdos.sys znajdujący się na dysku C i zmień wpis na

  • scandisc=0

  • lub AutoScan=0

czy to samo nie miesci sie start=>> uruchom msconfig zaawansowane, gdzie można wyłączyc scandisk