Problem z CiD w IE

Witam, mam problem z wyskakującymi reklamami CiD w IE. Normalnie używam Firefoxa, ale mimo wszystko wyskakują same okienka IE. Poczytałem już co nieco na ten temat i usunąłem ręcznie z pliku C:\WINDOWS\system32\drivers\etc wszystkie wpisy z końcówką “## added by CiD” (było ich bardzo dużo), przeskanowałem także Hijack This, mógłby ktoś zerknąć, czy jeszcze coś ewentualnie usunąć? Z góry dziękuję za pomoc.

Oto log:

O4 - HKLM\..\Run: [Ante Software Log 16] C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\glue type ante software\ref bash.exe

O16 - DPF: {30528230-99f7-4bb4-88d8-fa1d4f56a2ab} -

O16 - DPF: {62D6556A-808B-4322-A76F-B5DFF38D3DC5} (Media Class) - http://82.160.70.200/NVCTRLMEDIA.dll

usuń wpisy HJT

Użyj narzędzia NoLop

Daj log z ComboFix

NoLop nic nie wykrył, oto log z ComboFix

Wklej do Notatnika:

Folder::

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\glue type ante software

C:\DOCUME~1\Adam\DANEAP~1\BUILDE~1


Registry::

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"Five Amen"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"Ante Software Log 16"=-

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]

>>Plik>>Zapisz jako… >>> CFScript (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe )

– podobnie jak na tym obrazku –>88953CFScript-createdbyMiekiemoes.gif

(jeśli pojawi się pytanie " 1 or 2" - to wpisz 1 i naciśnij ENTER) Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log)

Po restarcie usuń ręcznie folder C: ** Qoobox**.

Po tym nowy log z Combo

Zgodnie z zaleceniami wykonałem i wklejam aktualny log

Już powinno być Ok

Problem usunięty, bo póki co nic nie wyskakuje. Dzięki serdeczne :slight_smile: