Problem z CPI myszki w grach, oś Y ma mniejszą czułość od osi X


(daniellbn) #1

Witam , mój problem polega na dziwnym CPI myszki w grach.


(drunkula) #2

Na początek: http://en.wikipedia.org/wiki/Consumer_price_index vs. http://en.wikipedia.org/wiki/Dots_per_inch


(Dimatheus) #3

daniellbn , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(daniellbn) #4

 włączam grę , w menu myszka działa normalnie , przechodzę do rozgrywki , lewo prawo czułość jest ok , góra dół czułość tak jakby była na najniższym poziomie , kiedy odpalam grę w oknie nic się nie zmienia , na pulpicie również myszka działa normalnie. Zauważyłem to w grach Fallout NV , TES V Skyrim . W programie dołączonym do myszki bloody czułość w osi X i Y mam ustawioną na 1600 . 


(drunkula) #5

Jeżeli kiedykolwiek działała normalnie - sprawdź jeszcze raz ustawienia. Po pierwsze w grach - czy nie mają osobnych ustanień dla obu osi, wtedy możliwe że ich ładowanie nadpisuje ustawienie w oprogramowaniu od producenta. Po drugie we wspomnianym oprogramowaniu - plik z konfiguracją może być tylko do odczytu, albo traci ustawienia przy każdym bootowaniu.