Problem z CR-ROM

Witam!

Wczoraj wsadziłem do kompa nową kostkę RAM o pojemności 1GB. Wszystko było dobrze i ładnie śmiga. Jedynym minusem jest to, że jeden z moich CD-ROM’ów przestał działać, tzn wysuwać się. Nie wykrywa go nawet w oknie Mój Komputer. Aby wyjąć znajdującą się tam przed montażem ramu płytkę musiałem wkładać specjalny patyczek w dziurkę. Proszę o pomoc bo nie wiem co mam zrobić. Dodam jeszcze tylko, że przy pierwszej próbie uruchomienia CD-ROM’u zaświeciło się światełko i zaczęło migotać, aż do wyłączenia komputera.

Drugą dziwną rzeczą jest to, że u dołu komputera przestało migać czerwone światełko, które oznacza, że komputer pracuje. Cały czas świeci się na czerwono (a powinno gaścić się kiedy nic nie robię na kompie).

Proszę o pomoc

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Co do napędu:

Sprawdź kable i czy jest widoczny w biosie.

Jeśli wszystko jest dobrze:

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

Firmware szukaj tutaj (po lewej Masz listę producentów, znajdź swój model).

Po pierwsze czy gdy wyjmiesz tą kość wszystko wraca do normy?

Po drugie, który napęd odmówił posłuszeństwa?(master or slave?)Spróbuj oba odłączyć i podłączyć tylko ten “niechodzący” jako master i odpalić kompa.