Problem z CR-ROM


(Patryk94) #1

Witam!

Wczoraj wsadziłem do kompa nową kostkę RAM o pojemności 1GB. Wszystko było dobrze i ładnie śmiga. Jedynym minusem jest to, że jeden z moich CD-ROM'ów przestał działać, tzn wysuwać się. Nie wykrywa go nawet w oknie Mój Komputer. Aby wyjąć znajdującą się tam przed montażem ramu płytkę musiałem wkładać specjalny patyczek w dziurkę. Proszę o pomoc bo nie wiem co mam zrobić. Dodam jeszcze tylko, że przy pierwszej próbie uruchomienia CD-ROM'u zaświeciło się światełko i zaczęło migotać, aż do wyłączenia komputera.

Drugą dziwną rzeczą jest to, że u dołu komputera przestało migać czerwone światełko, które oznacza, że komputer pracuje. Cały czas świeci się na czerwono (a powinno gaścić się kiedy nic nie robię na kompie).

Proszę o pomoc

Z góry dziękuję

Pozdrawiam


(Cosik Ktosik) #2

Co do napędu:

Sprawdź kable i czy jest widoczny w biosie.

Jeśli wszystko jest dobrze:

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

Firmware szukaj tutaj (po lewej Masz listę producentów, znajdź swój model).


(Lukaszk 89) #3

Po pierwsze czy gdy wyjmiesz tą kość wszystko wraca do normy?

Po drugie, który napęd odmówił posłuszeństwa?(master or slave?)Spróbuj oba odłączyć i podłączyć tylko ten "niechodzący" jako master i odpalić kompa.