Problem z Creative Sound Blaster Live! 5.1

Witam!

Zakupiłem wczoraj ten zestaw głosników i mam troche problemów z odpowiednią konfiguracją. Otóż po instalacji i wybraniu w windowsie że za dzwięk ma być odpowiedzialny Surround System 5.1 jest prawie wszystko ok. tj. grają wszystkie satelity oprócz satelity centralnego (ten ustawiony nad lub pod monitorem). Kiedy zamieniam kabel pomarańczowy z czarnym to działa właśnie satelita centralny + dwie przednie no i oczywiście soobwoofer, ale nie działają tylne. Głośniki są sprawne napewno bo w Creativie panie odzywają się z każdego mówiąc odpowiednoi: left, center, right… Moja karta dzwiękowa to Creative Sound Blaster Live 5.1 także wszystko powinno być gites.

Z góry dziękuję za pomoc

Wydzielono z Tego Tematu

A z jakiego programu korzystasz mam na myśli winampa, WMP itd.

Jestem prawie przekonany że to wina sterowników standardowe sterowniki działają ale marnie także musisz poszukać sterowników do swojej karty po XP bo przypuszczam że masz win xp

Mam praktycznie taką samą konfiguracje audio jak ty. Głośnik centralny działać bedzie tylko gdy będziesz odtwarzał muzyke przez JetAudio. Jeśli chodzi o filmy to tylko dźwięk w formacie AC3 obsługuje wszystki głośniki. Jeżeli masz DVD to również powinieneś słyszeć wszystkie głośniki. Winamp i inne popularne programy obsługują jedynie dźwięk stereo.

kiepas , mylisz sie. nie tylko w jet audio

sound blaster ma o tyle wade , ze trzeba na nim wymusic dzialanie w poprawnym trybie 5.1

a robi sie to w dwojaki sposob:

  1. jesli masz zainstalowane sterowniki od creativea , w opcjach mixera ustawiasz "watch movie " i “movie mode on”. napewno wszystkie glosniki beda grac.

  2. jesli masz zainstalowane sterowniki KxProject`a ( moim zdaniem o niebo lepsze choc nieoficjalne ) wybierasz zakladke efekty => surrounder

i tam ustawiasz “watch movie”. takze dziala.

jeden czy drugi sposob … niewazne , bo i tak wtedy karta muzyczna dziala poprawnie i wszystkie glosniki graja.

dzięki za zainteresowanie

  1. w mikserze nie ma takiej opcji

  2. nie mam sterowników KxProject’a - mógłbyś podać link do nich?

sterowniki oraz reszte znajdziesz tutaj

Ok dzięki bardzo. Teraz mam tylko odinstalować drivery Creativa i te zainstalować?

dokladnie tak. najpierw creativa wyrzuc , restart kompa i dopiero instaluj Kx`a

Więc tak:

Zainstalowałem KX’a no i wszystko działao beznadziejnie, działały tylko diwe przednie satelity, próbowałem przestawiać ale dalej to samo. Na dodatek w Winampie grało strasznie słabo. Przeinstalowałem wiec na Creativa i przy odtwarzaniu JetAudio bardzo ładnie wszystko gra. Teraz tylko sie przyzwyczaić do JetAudio i bedzie ok. Wiec z muzą jest oki już.

A jeśli chodzi o filmy to przy odtwarzaniu JetAudio, SubEditem albo vplayerem środkowy nie działa. Macie jakiś program do tego żeby w filmach działały wszystkie głośniki?

dvd wszystkie głośniki muszą działa, a popularne divx tylko wtedy gdy dźwięk jest zapisany w formacje AC3

jak sprawdzić czy film divx ma zapisany dzwiek w forrmacje AC3

sprawdzić jakiego codeka używa np. programem Gspot Codek Information

http://www.headbands.com/gspot/

Macie może jakiś plugin do Winampa który pozwala odtwarzać 5.1? Bo ja kilka zainstalowałem ale coś słabo działają, żeby nie powiedzieć że nic nie dają :smiley: