Problem z Creative T7900 i zintegrowana dzwiękówka

(pasquali) #1

Mam od niedawna Creative'a T7900. Niestety mam problem z prawidłowym dzialaniem tego zestawu. Problem jest taki ze jak bym nie podlaczyl to zawsze nie dzialaja dwa glosniki (przednie, tylne, boczne). Nie wiem czego to wina ale stawiam na dwie rzeczy:

1. kabel laczacy dzwiekowke z zestawem

2. dzwiekowke

W subwoferze sa 4 wyjscia jack na poszczegolne pary glosnikow (przod, tyl, ...). Na dzwiekowce to samo, 4 wejscia. Ale kabel laczacy z czterech wtyczek przechodzi na 3. I teraz nie wiem czy mam kupowac kabel:

czy dzwiekowke. Nie ukrywam ze kabel tanszy, a mam ograniczony kapital. A moze myle sie i tak jak powiedzial koles wystarczy gdzies odchaczyc jakąś opcje?

Dzwiekówka jest zintegrowana na tej http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1529658 płycie głównej.

(Michal Kolatek) #2

Zobacz czy przestawienie w zaawansowanych ustawieniach na tą opcję pomoże:

a0bbb1f2ec17c658m.jpg

(dudpis) #3

Ale ta karta dźwiękowa ma tylko 4 wyjścia, czy 4 na głośniki? Zobacz np, że tak powiem które wyjście nie działa. Przekładając kable pewnie się zorientujesz.

(pasquali) #4

Tobi , tak mam ustawione.

dudpis , tak wygladaja wejscia na mojej plycie glownej

123067536878.JPG

1-przod

2-tyl

3-center i subwoofer

4-boki

A Creative pokazuje zeby tak

123067165951.JPG

podlaczyc glosniki. Czyli Creative bierze pod uwage ze uzytkownik ma 3 wejscia w karcie dzwiekowej, a nie 4 tak jak ja. I dolaczony przez nich kabel z czterech wtyczek przechodzi w 3.

I co ja mam poczać :confused:

(dudpis) #5

A nie da się tego kabla odłączyć od zestawu?

(pasquali) #6

Jak widać na rysunku da sie. Ale po co?

(dudpis) #7

Nie bo napisałeś wcześniej, że może to być problem z kablem, więc myślałem, że głośniki można podłączyć bez niego. A nie masz możliwości pożyczenia takiego kabla, lub karty dźwiękowej od jakiegoś znajomego? A rada Tobiego nie pomogła?

(Dav4dav4) #8

Może ustaw to w panelu realteka.

(Michal Kolatek) #9

Włącz testy w sterowniku od dźwięku, jak masz źle podpięte czy to nie będzie głosu, jak słuchasz muzyki w np winampie/footbarze to doinstaluj wtyczkę bo standardowo nie posłuchasz ze wszystkich głośników.

(pasquali) #10

No tak wyglada to w panelu Realteka:

123073159729.JPG

(dudpis) #11

Sprawdź najlepiej na innym kompie te głośniki.

Napisałeś :

To zobacz, które wejście nie działa. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to co napisałeś.

(pasquali) #12

Wescia wszystkie działaja tak jak głośniki. Jakies inne propozycje:(

(Blondas1993) #13

mam ten sam problem i licze, że ktoś wpadł na jakiś kreatywny pomysł rozwiązania go...

od siebie moge dodać, że sprzet mi działał i gdy odłączyłem któregoś dnia kompa aby podłączyć do telewizora to po ponownym podłączeniu nagle dwa głośniki przestały działać... "przestały" bo moge sobie wybrać które maja działać a które nie

(Krystian5010) #14

Witam , mam podobny problem ze raz jak podlacze inaczej (mam 6 wejsc w karcie realtek 7.1 hd) to nied zialaja tylnie albo przednie w ustawieniach mam ustawione 7.1 stery do realteka sciagnalem a i tak nie dziala.Jakas rada?

(Versacz 23) #15

W subwooferze z tyłu jest przełącznik:

a) 5.1-7.1 (UPMIX)

b) Direct

c) 6.1-7.1 (UPMIX)

Ja zrobiłem to pierwsze 5.1-7.1 i grają teraz wszystkie