Problem z cyfrówką

Witam

Mam aparat cyfrowy, porobilem kilka fotek i chce je zrzucic teraz na kompa, podpinam kabel pod USB i do apratu i pokazuje sie ikonka w tray’u (kolo zegarka) ze znaleziono nowy sprzęt, i chce sterowniki do zainst. ! Ale ja tych sterownikow nie posiadam, gdyz kiedyś (jeszcze na starym kompie) robilem tak samo ( u moich znajomych tez tak jest) ze jak podepne tak aprat to w Mój komputer pokazuje sie nowy dysk wymienny i zrzucam fotki lub jakies wgrywam, bez ins. zadnych sterownikow ! Co w moim Windowsie jest nie tak, co musze zains. lub zmienic albo od ins. !? Dodam ze urochamialem ponownie kompa i podpinałem pod inny port USB.

Prosze o pomoc

thX :slight_smile:

jaki system?

Prawdopodobnie musisz zainstalować stery pod USB. JEślli nie zawsze możesz zrobić wyszukanie automatyczne strwów. Jak nie pomoże to Zainstaluj stery od USB. Podepnij aparat i daj screena z Manadżera Urządzeń .

System Windows XP SP2 + wszystkie łatki.

Ale juz jest OK, bo to aparat znajomego, i nie wiedzialem ze trzeba wejsc w nim do Options i zmienic z opcji żeby nie służyl jako kamerka internetowa, a zeby USB czytalo jako nowy dysk wymienny, juz wszystko OK :slight_smile: .

Dzieki za pomoc

Mozna zamknąć