Problem z cyfrowym polsatem


(Zioomek16) #1

wlasnie zakupilem pakiet cyfrowego polsatu i jak ustawiam to tam mam dwa paski- oba pokazuja procenty tyle ze pierwszy pokazuje 65-70% a drugi caly czas 0% !!


(komin15) #2

Włacz np: polsat2

Przeuwaj powoli antene (te procenty to siła sygnału a drugi pasek to volume) jak bedzie łapało sygnał to zwolnij i patrz na pasek sygnału ustaw jak najwiecej zeby było.

Polsat2 łapie sygał z hopbirda , ale inne kanały takie jak np TVtrwam (chyba) ciagnei sygłał z Astry wtedy trzeba przestawić satelite w ten sam sposób co ustawiłeś polsat2 :slight_smile:

Nie znam dokłądnego kąta w jakim to ustwaić;/


(Zbych ) #3

Tak jak powiedzieli na infolinii, ustawić antene , oba paski powinny pokazać minimum 60% antene należy ustawić w odpowiednim kierunku a rownież pod odpowiednim kątem pochylenia względem satelity , mało znaczącą sprawą,ale w celu uzyskania jak nawiększego % jest również ustawienie konwentera , zależne jest to od regionu polski i konwenter w uchwycie również powinnien posiadać odpowiedną pozycje , na konweterze są cyferki od -5 do +5 w Polsce powinen znacznik na konwenterze znajdować w pozycjii od -3 do -5 zależne od rejonu ale to jest zysk rzędu około 5-7% więc narazie możesz sobie to darować. Przesunięcie anteny(obrót , pochylenie) względem satelity nawet o pół milimetra uniemożliwi odbiór sygnału.


(Zioomek16) #4

ale jak mam przelaczyc jak nie mam zadnych programow ustawionych?

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 21:30

a co do drugiej podpowiedzi :

krece antena i naprawde ani 1 % nie pokazalo wogole :frowning:


(Zbych ) #5

Antena "widzi" niebo , nie mogą jej zasłaniać żadne budynki ,drzewa czy nawet zadaszenia.


(komin15) #6

Weź kompas i ustawiaj w kierunku połódniowym(wcale nie robie sobie żartów). Obecnie nie mam cyfrowego ale zadzwoń/napisz do kogos kto ma niech ci poda na jakich falach śmiga np ten Polsat2 I wtedy kombinuj.


(Zioomek16) #7

no zrobilem to i nic...kurde nawet 1% nie wyskoczyl...ale lipa :frowning:

a monterzy tego biora sobie za usluge 100 zł :o :(:frowning:


(komin15) #8

A wieć posprawdaj czy dobrze wszystko podłączyłeś. To nie możliwe aby nie złapało żadnego sygnału.


(Zioomek16) #9

wszystko wedlug instrukcji... :frowning: :frowning:


(Egonsen) #10

jak ustawić antenę sat


(Kpc21) #11

Instalacja TV SAT => Ustawiamy HotBird & Astra 19.2°E - SkySunSat


(Krzysiek21) #12

Jaki SatKurier? :mrgreen:

Chyba SkysunSat .pl


(Krzychuu) #13

Dołącze się do tematu.

Dlaczego tylko na nie których kanałach pisze jaki film aktualnie leci? Czy można to gdzieś zgłosic?


(Zioomek16) #14

dobra podlaczylem ale teraz potrzebuje rozdzielic obraz na dwa telewizory ale nie wiem jak to zrobic, wiecie mopze ????


(Krzysiek21) #15

To sie naqzywa EPG ,i to jest zalezne od nadawcy programu i tylko on moze coś z tym zrobi,ty nie dasz rady


(Zbych ) #16

A co to za model dekodera?? Można za pomocą rozdzielacza Euro (może wystapić pogorszenie obrazu) lub jeżeli dekoder posiada zwykłe wyjście antenowe to za pomocą kabla antenowego , ale w tych przypadkach na obu telewizorach będzie tylko ten program co w danym momęcie jest załączony na dekoderze , aby można oglądać 2 różne programy na jednym i drugim TV to już wyższa technika i bardzo kosztowna , teniej można to rozwiązać za pomocą drugiego dekodera i podwójnego konwentera , podobno na drugi dekoder w jednym lokalu jest tylko połowe abonamętu ale to jest niepotwierdzone w 100% zapewne na infolinii będą coś na ten temat wiedzieć.


(Zioomek16) #17

EchoStar DSB: 616 - taki mam dekoder


(Uzi) #18

A ja tak wtrące na przyszłoś.Bardzo dobrym sposobem by bardzo dobrze wyregulować,doregulować tuner cyfrowy jest użycie do pomocy zwykłego tunera analogowego jeśli takowy posiadamy w domu lub ma nam kto pożyczyć. Podłaczamy go do antenki regulujemy powolutku aż obraz bedzie idealny tzn bez żadnych zaśnieżeń kropek itd.(na analogowym tunerze w przeciwieństwie do cyfrowego nie ma kresek z siła sygnału a obraz z danego kanału jaki mamy właczony)gdy już ustawimy sobie idealny obraz odłaczamy go,podpinamy nasz tuner cyfrowy i jest git.Nie powinno być wtedy problemu z tzw. stop klatkami gdy pada deszcz czy śnieg.Może komuś sie to przyda.Pozdrawiam.


(Kpc21) #19

Poszukaj czegoś takiego jak splitter.


(Zioomek16) #20

juz sobie poradzilem :smiley: bez zadnych rodzielaczy itd