Problem z cyfrowym polsatem

wlasnie zakupilem pakiet cyfrowego polsatu i jak ustawiam to tam mam dwa paski- oba pokazuja procenty tyle ze pierwszy pokazuje 65-70% a drugi caly czas 0% !!

Włacz np: polsat2

Przeuwaj powoli antene (te procenty to siła sygnału a drugi pasek to volume) jak bedzie łapało sygnał to zwolnij i patrz na pasek sygnału ustaw jak najwiecej zeby było.

Polsat2 łapie sygał z hopbirda , ale inne kanały takie jak np TVtrwam (chyba) ciagnei sygłał z Astry wtedy trzeba przestawić satelite w ten sam sposób co ustawiłeś polsat2 :slight_smile:

Nie znam dokłądnego kąta w jakim to ustwaić;/

Tak jak powiedzieli na infolinii, ustawić antene , oba paski powinny pokazać minimum 60% antene należy ustawić w odpowiednim kierunku a rownież pod odpowiednim kątem pochylenia względem satelity , mało znaczącą sprawą,ale w celu uzyskania jak nawiększego % jest również ustawienie konwentera , zależne jest to od regionu polski i konwenter w uchwycie również powinnien posiadać odpowiedną pozycje , na konweterze są cyferki od -5 do +5 w Polsce powinen znacznik na konwenterze znajdować w pozycjii od -3 do -5 zależne od rejonu ale to jest zysk rzędu około 5-7% więc narazie możesz sobie to darować. Przesunięcie anteny(obrót , pochylenie) względem satelity nawet o pół milimetra uniemożliwi odbiór sygnału.

ale jak mam przelaczyc jak nie mam zadnych programow ustawionych?

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 21:30

a co do drugiej podpowiedzi :

krece antena i naprawde ani 1 % nie pokazalo wogole :frowning:

Antena “widzi” niebo , nie mogą jej zasłaniać żadne budynki ,drzewa czy nawet zadaszenia.

Weź kompas i ustawiaj w kierunku połódniowym(wcale nie robie sobie żartów). Obecnie nie mam cyfrowego ale zadzwoń/napisz do kogos kto ma niech ci poda na jakich falach śmiga np ten Polsat2 I wtedy kombinuj.

no zrobilem to i nic…kurde nawet 1% nie wyskoczyl…ale lipa :frowning:

a monterzy tego biora sobie za usluge 100 zł :o :(:frowning:

A wieć posprawdaj czy dobrze wszystko podłączyłeś. To nie możliwe aby nie złapało żadnego sygnału.

wszystko wedlug instrukcji… :frowning: :frowning:

jak ustawić antenę sat

Instalacja TV SAT => Ustawiamy HotBird & Astra 19.2°E - SkySunSat

Jaki SatKurier? :mrgreen:

Chyba SkysunSat .pl

Dołącze się do tematu.

Dlaczego tylko na nie których kanałach pisze jaki film aktualnie leci? Czy można to gdzieś zgłosic?

dobra podlaczylem ale teraz potrzebuje rozdzielic obraz na dwa telewizory ale nie wiem jak to zrobic, wiecie mopze ???

To sie naqzywa EPG ,i to jest zalezne od nadawcy programu i tylko on moze coś z tym zrobi,ty nie dasz rady

A co to za model dekodera?? Można za pomocą rozdzielacza Euro (może wystapić pogorszenie obrazu) lub jeżeli dekoder posiada zwykłe wyjście antenowe to za pomocą kabla antenowego , ale w tych przypadkach na obu telewizorach będzie tylko ten program co w danym momęcie jest załączony na dekoderze , aby można oglądać 2 różne programy na jednym i drugim TV to już wyższa technika i bardzo kosztowna , teniej można to rozwiązać za pomocą drugiego dekodera i podwójnego konwentera , podobno na drugi dekoder w jednym lokalu jest tylko połowe abonamętu ale to jest niepotwierdzone w 100% zapewne na infolinii będą coś na ten temat wiedzieć.

EchoStar DSB: 616 - taki mam dekoder

A ja tak wtrące na przyszłoś.Bardzo dobrym sposobem by bardzo dobrze wyregulować,doregulować tuner cyfrowy jest użycie do pomocy zwykłego tunera analogowego jeśli takowy posiadamy w domu lub ma nam kto pożyczyć. Podłaczamy go do antenki regulujemy powolutku aż obraz bedzie idealny tzn bez żadnych zaśnieżeń kropek itd.(na analogowym tunerze w przeciwieństwie do cyfrowego nie ma kresek z siła sygnału a obraz z danego kanału jaki mamy właczony)gdy już ustawimy sobie idealny obraz odłaczamy go,podpinamy nasz tuner cyfrowy i jest git.Nie powinno być wtedy problemu z tzw. stop klatkami gdy pada deszcz czy śnieg.Może komuś sie to przyda.Pozdrawiam.

Poszukaj czegoś takiego jak splitter.

juz sobie poradzilem :smiley: bez zadnych rodzielaczy itd