Problem z Czarnym ekranem w grach

Od zaledwie pół roku kiedy włączam np.skype jest narazie wszystko dobrze lecz gdy zaczynam do kogos dzwonić mam kolorowy ekran . A jak wchodze do java control panel mam taki sam co z tym zrobić  ? Jak właczam terrarie mam czarny ekran i muzyka w tle leci . Prosze o pomoc .

 

System: Microsoft Windows XP professional wersja 2002 dodatek service pack 2

 

Komputer : AMD athlon 64 processor 300+ 2.01GHz , 512 ram

 

Sterowniki do karty graficznej nvidia geforce fx 500

Zacznijmy od zainstalowania SP3.

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP-Service-Pack,Program,Windows,12243.html

Zainstalowałem Service Pack 3 i dalej to samo . A to może być przyczyna Direct’a ?

klaudek20012, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie.

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

 

Trzeba poszukać błędy w podglądzie zdarzeń i poczytać, co je wywołuje, czyli te aplikacji i systemowe z ikonkami czerwonymi. Trzeba wejść w menadżer urządzeń i sprawdzić, czy przy jakichś sterownikach nie ma żółtego znaku

Wszystko jest dobrze niema żadnego czerwonego ani żółtego trójkąta .

Błąd directxa, to by się wyświetlił w podglądzie zdarzeń. Tak samo błąd visual C++. W tym przypadku, to za mało pamięci, żeby obsłużyło skype. Samo skype potrzebuje teraz 512MB RAMu. No a system? Grafika? Karta audio?

 

Kliknij panel sterowania, potem kolejno - system, zaawansowane, wydajność, ustawienia, zaawansowane - pamięć wirtualna, kliknij zmień, zaznacz rozmiar niestandardowy, wpisz rozmiar początkowy 1024, wpisz rozmiar maksymalny dokładnie też 1024, kliknij ustaw, OK, potem na Zastosuj, OK i robisz restart komputera.

Dokładnie tyle samo ustawione stronicowanie, początkowe i max, to plik pamięci stronicowania nigdy nie ulegnie pofragmentowaniu, a XP będzie miał lepszy dostęp do tej wolniejszej, ale dodatkowej pamięci.

Problem powinien zniknąć. Jakby coś jeszcze, to zapodasz screen z procesów menadżera zadań, przy włączonym skype.