Problem z czcionką w systemie

(Madzia26107) #1

hej , mam problem nie wiem dlaczego zupełnie nagle zmieniła mi się domyślna czcionka pod ikonkami , w okach folderów w przeglądarce itp. bardzo mi się to nie podoba i niepokoi . Bardzo Was proszę pomóżcie mi ustawić poprzednią czcionkę taką jak ma system od nowości , zupełnie nie wiem co się stało .. Bardzo Was proszę ... pozdrawiam

(Leon$) #2

PPM na pulpit >> właściwości >> wygląd >> zaawansowane >> elementy >> tam zaznacz element i w oknie zaznacz Tahoma

:slight_smile:

(Madzia26107) #3

dziękuje ! bardzo dziękuje :wink:

(Frog) #4

madzia26107 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Madzia26107) #5

hej , znów mam problem teraz mi się poprzestawiała czcionka w google miedzy innymi jest jakaś pogrubiona , nie nie zmieniałam w ustawieniach przeglądarki , co rusz mi się ta czcionka przestawia i nie mogę jej przywrócić do normalnego stanu . Czy ktoś wie jak temu zaradzić lub dlaczego tak mi się dzieje? Aha i jeszcze jedno zniknęła mi czcionka Times new roman jest w folderze z czcionkami ale nie można jej nigdzie ustawić . Jak ją mam przywrócić na nowo ? Bardzo proszę o pomoc ...

(ybu) #6
  1. Narzędzia=>Opcje=>Treść=>Czcionki i kolory (ustaw rodzaj czcionki)

2. Narzędzia=>Opcje=>Treść=>Czcionki i kolory=>Rozmiar,Zaawansowane (ustaw potrzebne wielkości)

lub trzymaj Ctrl i pokręć kółkiem myszki

(Madzia26107) #7

a jeszcze mam pytanie - jakie powinny być ustawione czcionki w ( na pulpicie -> ppm-> właściwości-> wygląd-> rozmiar czcionki -> zaawansowane-> element ) i tam w poszczególnych elementach w których ustawienie czcionki jest możliwe ? I jeszcze jaką czcionką jest napis jak się rozpoczyna Windows XP i pisze "zapraszamy" wie ktoś ? Jeśli tak to proszę podać . tam mi się wszystko pomieszało i nie wiem jak właściwie poustawiać .

(ybu) #8

Jeśli dojdziesz po PPM ma pulpicie(j.w.) do okna wyglądu zaawansowanego to rozwiń sobie pasek Element i klikając po kolei na jego elementy zobaczysz w ramce Czcionka ( poniżej),które elementy mają możliwość ustawienia rodzaju czcionki i jej wielkości.

(Nie zmieniałaś czasem stylu wizualnego ?)

(Madzia26107) #9

nic nie zmieniałam ... zupełnie nie wiem co mi się pomieszało i dlaczego ...

chciałabym wiedzieć jakie powinny być tam ustawione czcionki czyli jakie są od nowości i jeszcze w Mozilli w zakładce narzędzia -> opcje-> czcionki i kolory - i w zaawansowanych jakie parametry powinny być ustawione ...

-- Dodane 16.01.2010 (So) 20:20 --

Jeśli ktoś wie bardzo proszę o pomoc