Problem z czerwonymi kropeczkami na monitorze

witam!

mam problem z usunięciem pionowych kresek(kropeczki czerwone) na komputerze. po włączeniu kompa juz sie pojawiają . kiedyś musiałem zmniejszyć rozdzielczość monitora bo mi wyłączało kompa. teraz mam rozdzielczość 1024na 768 pikseli i wszystko ok tylko te czerwone kropeczki w tle:/

nie wiem czy to problem z kartą graficzną ??

z góry dziękuje

lociek , co to ma wspólnego z działem Grafika? czytaj opisy działów przed założeniem tematu. Przenoszę. Nazwij temat konkretnie, przeczytaj regulamin forum.

Jaki masz monitor - może to uszkodzona matryca LCD - uszkodzenie objawia się właśnie tym,że piksele święcą w jednym kolorze i nie da się ich wyłączyc,na próbę zmień rozdzielczośc np. 800x600,jeśli błędy będą w tym samym miejscu to może byc uszkodzenie monitora

monitor zwykły, MAG’’ zmieniłem rozdzielczość i to samo

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Być może karta graficzna się przegrzewa.

Jeżeli monitor jest na gwarancji to czym prędzej należy go zgłosić do naprawy.

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Diode (NV-Diode)

Nazwa płyty głównej Gigabyte K8NF / K8N Pro-SLI / K8NS / K8N-SLI / K8N Ultra / K8NXP Series

Stwierdzono otwieranie obudowy Tak

Temperatury

Procesor 30 °C (86 °F)

Dioda procesora 35 °C (95 °F)

GPU Diode 69 °C (156 °F)

WDC WD800BB-00JHC0 [TRIAL VERSION]

Wentylatory

Procesor 3516 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.39 V

+3.3 V 3.28 V

+12 V [TRIAL VERSION]

DIMM 2.54 V

lociek , prosiłem o coś, za chwile zacznę wyciągać konsekwencje.

Nie jest jeszcze źle, spróbuj wyczyścić z kurzu radiator na karcie graficznej. Możesz pożyczyć inną albo podłączyć monitor u kolegi. Jak będzie tak samo, to niestety serwis.

monitor mam dobry , kurz z radiatora wyczyściłem . to raczej źle wróży . nie ma innej rady ?

A skąd wiesz ? Podłącz go pod inny komputer i sprawdź. Jeżeli będą widoczne czerwone pojedyncze piksele to na 99.9% monitor jest uszkodzony.

właśnie tak zrobiłem że podłączyłem do innego komputera i jest wszystko ok.

dalej mam te czerwone kropeczki, czyli monitor mam dobry bo sprawdzałem u kolegi.

mam wymienić karte graficzną??

Najlepiej pożycz inną i sprawdź sytuację. Wygląda to na uszkodzenie pamięci na karcie graficznej.