Problem z czerwonymi kropeczkami na monitorze

(system) #1

witam!

mam problem z usunięciem pionowych kresek(kropeczki czerwone) na komputerze. po włączeniu kompa juz sie pojawiają . kiedyś musiałem zmniejszyć rozdzielczość monitora bo mi wyłączało kompa. teraz mam rozdzielczość 1024na 768 pikseli i wszystko ok tylko te czerwone kropeczki w tle:/

nie wiem czy to problem z kartą graficzną ??

z góry dziękuje

(Monczkin) #2

lociek , co to ma wspólnego z działem Grafika? czytaj opisy działów przed założeniem tematu. Przenoszę. Nazwij temat konkretnie, przeczytaj regulamin forum.

(Johny) #3

Jaki masz monitor - może to uszkodzona matryca LCD - uszkodzenie objawia się właśnie tym,że piksele święcą w jednym kolorze i nie da się ich wyłączyc,na próbę zmień rozdzielczośc np. 800x600,jeśli błędy będą w tym samym miejscu to może byc uszkodzenie monitora

(system) #4

monitor zwykły,, MAG'' zmieniłem rozdzielczość i to samo

(Cosik Ktosik) #5

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Być może karta graficzna się przegrzewa.

(Kolmar) #6

Jeżeli monitor jest na gwarancji to czym prędzej należy go zgłosić do naprawy.

(system) #7

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Diode (NV-Diode)

Nazwa płyty głównej Gigabyte K8NF / K8N Pro-SLI / K8NS / K8N-SLI / K8N Ultra / K8NXP Series

Stwierdzono otwieranie obudowy Tak

Temperatury

Procesor 30 °C (86 °F)

Dioda procesora 35 °C (95 °F)

GPU Diode 69 °C (156 °F)

WDC WD800BB-00JHC0 [TRIAL VERSION]

Wentylatory

Procesor 3516 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.39 V

+3.3 V 3.28 V

+12 V [TRIAL VERSION]

DIMM 2.54 V

(Monczkin) #8

lociek , prosiłem o coś, za chwile zacznę wyciągać konsekwencje.

(Cosik Ktosik) #9

Nie jest jeszcze źle, spróbuj wyczyścić z kurzu radiator na karcie graficznej. Możesz pożyczyć inną albo podłączyć monitor u kolegi. Jak będzie tak samo, to niestety serwis.

(system) #10

monitor mam dobry , kurz z radiatora wyczyściłem . to raczej źle wróży . nie ma innej rady ?

(Kolmar) #11

A skąd wiesz ? Podłącz go pod inny komputer i sprawdź. Jeżeli będą widoczne czerwone pojedyncze piksele to na 99.9% monitor jest uszkodzony.

(system) #12

właśnie tak zrobiłem że podłączyłem do innego komputera i jest wszystko ok.

(system) #13

dalej mam te czerwone kropeczki, czyli monitor mam dobry bo sprawdzałem u kolegi.

mam wymienić karte graficzną??

(Cosik Ktosik) #14

Najlepiej pożycz inną i sprawdź sytuację. Wygląda to na uszkodzenie pamięci na karcie graficznej.