Problem z częstym restartem systemu

Witajcie.

Mam problem z częstymi restartami syśtemu niezależnie od tego czy gram, instaluje czy komp jest w stanie spoczynku. Restarty są bardzo zróżnicowane czasowo- czasami się system dobrze nie otworzy i już jues restart a czasami po godzinie. Części są wszystkie nowe i zainstalowałem wszystkie sterowniki z dołączonycz płytek. :frowning:

płyta główna ; asus P5Q3 bios american megatrends v02.61 type AMI 0404 rew 1.00g

karte graficzna; NVIDIA GeForce 250GTS 1GB sterownik 182.08

procesor; intel quad q9550 4x2.83

zasilacz; crosair 650W

dysk; sata2 200gb

do tego chodzą 4 wentylatory w obudowie

temperatury i napięcia;

CPU 22stopnie

system 37stopni

GPU 34stopnie

cpu 1.06-1.2V

+3.3v - 3.34

+5v - 5.04v

+12v - 12.15v

pomużcie prosze bo nie mam już pomysłów. jak będą jekieś potrzebne info to piszcie.

z góry dzięki za pomoc.

a i system zainstalowałem viste ultimate 32-bitową i antyvirusa awasta

czy aktualizacja biosu coś pomoże?

Byćmoze to zasilacz, u mnie tak było ale nie wiem czy to ten zły zasilacz.

Start->Control panel->System->Advance system settings->zakładka Advance->Settings przy Startup and recovery->w system failure odznaczasz Automatically restart(czy jakoś tak to się pisało).Po tym powinieneś zauważyć czy nie wyskakuje Ci bsod przypadkiem.

Link do kodów błędu…

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=11

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie plików DMP

nie moge wywołać bluscrenu. odchaczyłem automatyczny restart ale przy następnym restarcie nic nie widze.

w jakim folderze zapisują się pliki dmp do debugera bo nie moge znależć

Jest to folder c:\windows\minidump\

tylko że ja nie mam w c:\windows żadnego folderu minidump. szukałem już go wcześniej. jest jakaś inna możliwiość

W takim razie podaj to: Podgląd zdarzeń - zapisywanie dzienników (XP, Vista).

http://www.speedyshare.com/376680477.html

http://www.speedyshare.com/797933154.html

wkleiłem te dwa linki z podglądu zdarzeń czy umiał by ktoś je odczytać. może ktoś się dopatrzy tam czegoś sensownego bo ja nie widze.

umiał by mi ktoś wyliczyć moc zasilacza jaką powinienem mieć;

płyta asus p5q3

procesor core 2 quad q9550 4x2,83

grafika evga NVIDIA GeForce 250GTS 1GB sterownik 182.08 pci-e 2.0

dysk; sata2 200gb

2 kości pamięci ddr3

obudowa z lcd

2 wentylatory 12cm

2 wentylatory 8cm

napęd dvd-rw

zajęte 2 wejścia usb

zasilacz crosair 650w ma szanse to uciągnąć czy może to jest mój problem? :frowning:

Dodane 28.03.2009 (So) 0:59

terazdostałem komunikat od visty;

Compatibility issue between a chipset in your computer and Windows

This problem was caused by a compatibility issue between this version of Windows and a chipset in your computer. The chipset was created by Intel Corporation.

The model name of the chipset that caused this problem is Intel ICH10 Family SMBus Controller.

co to może oznaczać?

Dodane 01.04.2009 (Śr) 19:17

zainstalowałem windows xp i jak naraie wszystko chodzi dobrze, ale zalerzy mi bardzo na win vista z którą mam te problemy.

sprawdziłem mój komputer programem do sprawdzania kompatybilności pod viste i wykazało mi że mam problem z kartą graficzną (nie chce mi się wieżyć że to przez karte mam te problemy ale cóż) zainstalowałem najnowsze sterowniki ale problem pozostał. na pudełku jest napisane ze karta działa pod viste ( i teraz zgłupiałem).

czy moge zrobić coś żeby wszystko działało pod vistą są jakieś programy,patche,czy odpowiednie sterowniki?

jak instalowałem moje sterowniki z płyty cd to coprawda wyskakiwała mi inormacja że nie są one z podpisem cyfrowym i mogą one żle działać czy coś takiego.

prosze o pomoc.