Problem z czyszczeniem CD/DVD-RW

Tak jak w temacie. Problem dotyczny także płyt które dopiero zakupiłem i nagrałem tylko raz CD/DVD RW oczywiście. Żaden program nie chce czyscić gdyż nie uznaje płyty za RW. Nie wiem co się dzieje bo jeszcze kilka tygodni temu bylo wszystko OK :frowning: Dodam że wszystkie te płyty były nagrywane w NERO. Moja nagrywarka to LITEON SOHW 1673S.

Z góry dzieki za pomoc.

a jaka płyta? Marka?

Np. Platinum i gorsze tez. Supratec, datex zadna nie dziala. Platinum jest raz nagrywana!

i się nie dziw. Z takim mieszanką jak

i

powstają takie kwiatki.

Proponuję aktualizację firmware i kupno lepszej płytki jak Verbatim TDK lub Sony

Firmware jest aktualny. Nie wiem czemu masz takie złe zdanie o Liteon. Mercedes to nie jesty ale chodzi OK. Przypuszczam że wina leży po stronie oprogramowania.

Jesli zainstalowales Alcohola lub cos w tym rodzaju, to musisz w opcjach odznaczyć “Hide ATIP”, “Ignoruj typ nośnika” lub cos podobnego.

ATIP czy ATAPI?? Dzięki za trop bo napęd jest OK - sprawdzałem w innym kompie :smiley:

mam ten sam problem… tylko tyle, że ja mam LG GSA-4163B i płytkę TDK oraz używam nero 7. Co zrobić aby dało się skasować? Sprawdzałem na innym kompie i wszystko działało. Macie na to jakąś radę??

U mnie po zainstalowaniu najnowszego Alcoholu 120% sprawa wróciła do normy o tyle ze chociaz on kasuje RW ale Nero nadal nie chce.

no nic spróbuje zainstalować starsze nero może to coś pomoże… bo po reinstalu 7-demki nadal to samo… :frowning: