Problem z czytaniem karty pamieci telefonu na komputerze

(Khadiederbald) #1

Problem w/w jest dość upierdliwy. Posiadam czytnik kart pamięci i zawsze podpinałam do niego kartę z samsunga, jak chciałam coś zgrać na komórkę. Najczęściej muzykę. Dzisiaj nagle komputer postanowił strzelić focha i odmówić współpracy. W komórce funkcjonuje normalnie, nie ma problemu, ale jak podłącze kartę do czytnika i podepnę do kompa ten jej nie otworzy. Wyskoczyło mi powiadomienie, że karta musi zostać sformatowana przed otwarciem, więc to też chciałam zrobić. Niestety komputer wywalił errora i stwierdził, że jej nie sformatuje. Ponownie podpięłam ją do komórki i tam sformatowałam. Wpięłam do kompa i nieźle sie zdziwiłam. Ponownie wyskoczyło mi powiadomienie o konieczności formatu. Gdy weszłam na właściwości karty pamięci, okazało się, że komputer czystą kartę pamięci widzi jako pełną, a do tego, że jest na niej 0 bajtów jakiegokolwiek miejsca. Podczas gdy na komórce pokazuje mi 0,95 GB wolnego miejsca. Nie wiem co z tym zrobić.

Co do sprzętu, windows xp (tak wiem, że powinnam to przeinstalować na coś nowszego) oraz samsung galaxy chat.

Dziękuję z góry za pomoc.

(Elzear) #2

Spróbuj przeinstalować do ustrojstwa zwanym czytnikiem, sterowniki. Jeżeli to nie pomoże, prawdopodobnie siada ci czytnik. Możesz spróbować go przedmuchać (może gdzieś dostał się paproch).

Sam mam ze 4 w pracy, ponieważ po pewnym czasie, przestają czytać część kart pamięci.

(Khadiederbald) #3

Dzięki, sprawdzę to.

@Edit: niestety nic to nie dało.