Problem z czytnikiem kart pamięci

Witam, mam następujący problem. Podłączyłem do komputera czytnik kart pamięci i USB (abym miał wejście USB z przodu). Wszystko było w jednym kabelku. Problem w tym, że czytnik kart nie jest mi potrzebny,a jedynie port USB. A w tej chwili gdy wchodzę w Mój Komputer wyświetla się kilka dysków wymiennych:

Ponadto, na pasku obok zegarka cały czas widnieje ikona “bezpiecznego usuwania sprzętu”. Gdy na nią klikne, pojawia się usuwanie “Masowe urządzenie magazynujące USB”. Po usunięciu znikają oczywiście także te dyski, które wyświetlają się w Moim Komputerze.

Nie wiem jak się z tym uporać. Jest jakis sposób na to? Nie chce mi się przecież za każdym razem robić bezpiecznego usuwania sprzętu…

Z góry dzięki za pomoc.

Czytnik jest wpięty w USB tak? I potrzebne jest USB a czytnik już nie? Co stoi na przeszkodzie fizycznego odłączenia tego czytnika od portu?

Stoi to, że cale to urządzenie jest podłączone jednym kablem do płyty głównej (a nie tak, że USB ma swój, a czytniki kart swój). Wygląda to w ten sposób (tylko, że ma jeszcze USB)

mini_cr107black.jpg

Dodane 23.05.2009 (So) 8:34

Ma ktoś pomysł?