Problem z datą i godziną w laptopie ACER

Witam

mam problem (od jakiegoś czasu) z moim laptopem. Kupiłem go w 2005r. działa bez problemu, niemniej mam problem tego typu,że zegarek w windzie praktycznie stoi. jak na niego kliknę to normalnie pyka i zmienia co sekundę i co minutę itd., Niestety jak wyłączę sprzęt i kiedyś tam włączę ponownie to czas jakby się zatrzymał w miejscu po włączeniu ale przy przedostatnim razem i tak do dzisiaj mam godziną 0:36 w niedzielę zaraz po północy, pomimo iż lapek od tego czasu był parokrotnie włączany i pracował. Takie objawy są przy załączonej do niego baterii lub jak pracuję całkowicie na kablu bez baterii. Miałem ten problem tak przez listopad-grudzień2008-styczeń2009 potem się coś samo naprawiło, ostatnio w marcu znowu zaczął wariować z datą i godziną. Myślałem o baterii do podtrzymywania czasu w biosie, ale nie wiem gdzie ona jest i czy w ogóle w lapku jest. Poza tym ustawień sprzętowych ani daty mi (raczej) nie resetuje, data i czas zatrzymała się w nim po prostu. Powinienem być szczęśliwym człowiekiem, któremu czas się zatrzymał, ale jest to mocno denerwujące.

czyściłem komputer avastami, ad-warami i jest czysto i nie wiem co robić?

Lapek acer aspire 1680.

Podpowiedzcie coś proszę.

Spróbuj ustawić od nowa w biosie datę i godzinę.

Znalazłem na jakimś forum pewną wypowiedź co do laptopów Acer może u ciebie będzie tak samo z bateria biosu