Problem z datą systemową w Windows

Mam problem z datą w Windowsie XP. ](*,) Przed chwilą zauważyłem, że jest ona niepoprawna (24 czerwca 2009r.), zamiast poprawnej (24 maja 2009r.). Gdy zmieniłem datę na poprawną nie mogłem wejść na żadne strony internetowe. :frowning: Gdy przywróciłem datę znów na niepoprawną mogłem już wchodzić na wszystkie stronki. :-s Dziwne jest też to, że gdy chcę przeprowadzić synchronizacje z serwerami (np. time.windows.com) wyświetla się komunikat: :doubt:

i5taiq.png

A daty to nie mogę zmienić bo tak jak napisałem jak zmienię to nie mogę w ogóle dostać się do internetu. :wsciekly:

Proszę o pomoc. :tancze:

Wymien bateryjkę bo ci siada

Ustawiłem datę poprawną, ponownie uruchomiłem kompa - wszystko działa :jupi: :smilecolros: :jupi:

Ale jeżeli chodzi o tą bateryjkę - to nadal trzeba wymieniać, czy może nie (zaznaczam że komputer to laptop - chyba wymiana będzie trochę utrudniona) :? :?:

Zamiast korzystać z serwera microsoftu przy synchronizacji czasu, użyj jednego z tych serwerów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Serwer_czasu

wyłącz na 30 min lupka wyjmij baterię + odłącz od zasilania po 30 min sprawdź czy data jest trzymana poprawnie, jeśli tak to nie masz się czym przejmować, jeśli chodzi o wymianę owej baterii to w jednym lapku jest prosta w innym trzeba cały kadłubek rozebrać. baterie bardzo rzadko zdychają w lapach.