Problem z defragmentacją dysku systemowego (chkdsk)

Nie mogę zdefragmentować mojego dysku systemowego (C:), gdyż przy próbie choćby analizy fragmentacji pojawia się komunikat błędu, mówiący, że defragmentator wykrył zaplanowane skanowanie programu chkdsk przy następnym uruchomieniu komputera. Oczywiście po “następnym uruchomieniu” nie następuje skanowanie programem chkdsk, a dysku jak nie mogłem zdefragmentować tak nie mogę. Proszę o pomoc. #-o

Możesz użyć jakiejś alternatywy do defragmentacji dysku. Polecam Auslogics Disk Defrag.

Jeśli jednak bardzo chcesz skorzystać z defragmentatora systemowego, to moim zdaniem warto na początek spróbować uruchomić ręczne sprawdzanie dysku przez chkdsk. :smiley:

Lepszym narzędziem jest Perfectdisk.

Spróbuj właśnie ręcznie ustawić skanowanie scandisciem przy następnym uruchomieniu komputera.

Dzięki za pomoc. Okazało się, że konieczne było uruchomienie Konsoli Odzyskiwania systemu Windows i pod nią uruchomienie skanera chkdsk. Odzyskał on uszkodzone pliki i mogę już bez przeszkód defragmentować dysk. Za pewne proponowane przez was programy przydadzą mi się na przyszłosć. Pozdrawiam. :smiley: