Problem z deinstalacją avast! antivirus

Witam.

Mam problem z deinstalacją programy avast! antivirus. Szukałem deinstalacji ale nie znalazłem, więc próbowałem skasować go ręcznie poprzez przeniesienie składników programy do Kosza. Niestety… 99/100 programu nie można usunąć (Ochrona dostępowa). Chcę go odinstalować, ponieważ:

  1. Nie można wstrzymać jego pracy, a co za tym idzie- nie mogę zagrać na prywatnym serwerze pewnej gry.

  2. Kupiłem nowy antywirus (ESET Smart Security), ale skoro avast będzie nadal w trakcie pracy, to i tak sobie nie pogram.

Jeśli wiecie jak odinstalować avast, lub jak usunąć jego składniki, to proszę -> napiszcie

To powinno pomóc -> KLIK!

A jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym? Próbowałem w BIOSie ale nie znalazłem takiej opcji (albo może źle poszukałem)

Dodaj/usuń programy ani w Start nic nie było do deinstalacji?

Dostęp do trybu awaryjnego, otrzymasz wciskając klawisz F8 tuż przed ładowaniem systemu operacyjnego z dysków, mówiąc prościej, po uruchomieniu komputera przyciskaj tak długo klawisz F8, aż zobaczysz ekran, taki jak na rysunku poniżej.

tryba_awaryjny.jpg

Do wyboru jest kilka możliwości, dzięki którym można przywrócić właściwe działanie Windows Xp.

Jeżeli tryb awaryjny nie chce się uruchomić, to możesz skorzystać z opcji - Ostatnia znana dobra konfiguracja. Wybierając tę opcję, Windows postara się przypomnieć sobie, kiedy ostatnio działał normalnie i wczyta sterowniki oraz konfigurację rejestru właśnie z tego czasu.

Włącz tryb VGA to opcja, dzięki której uruchomisz normalnie system Windows, z małym wyjątkiem, zostanie załadowany standardowy sterownik karty graficznej, zamiast firmowego.

Włącz rejestrowanie uruchamiania, to opcja, która może Ci się przydać w przypadku, gdy domyślasz się, że wadliwe działanie systemu spowodowane jest nieodpowiednim sterownikiem. Jeżeli Windows się uruchomi, to możesz sprawdzić, co się po kolei działo w pliku ntbtlog.Txt, który znajduje się zazwyczaj w C,:\Windows.

Jeżeli nie możesz uruchomić Windowsa w trybie awaryjnym to, istnieje jeszcze możliwość uruchomienia go z konsoli odzyskiwania xp

Wielkie dzięki, pomogło :slight_smile: