Problem z deinstalacją pakietów antywirusowych

Ponieważ sposobię się do zakupu pakietu internet security przetestowałem kilka z nich (posiadam system Vista 32 bity). Niestety po ich odinstalowaniu pojawił się problem. W centrum zabezpieczeń systemu nadal widnieją (czy aktywne?) składniki programów F-secure i G DATA (firewall i moduły antyszpiegowskie). Nie wiem jak się ich pozbyć. Korzystałem już z narzędzi do odinstalowywania ale nie pomogły :frowning: Może jakieś wskazówki?

a rejestr przeczysciles? http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.04.543

Tak ale nie pomogło.

Poszukaj w folderze Windows może tam pozostał jakieś folder po odinstalowanych aplikacjach (miałem tak z F-secure). Po ręcznym usunięciu folderu pozostałym po tym programie problem zniknął.

Możesz też po raz kolejny zainstalować np F-Secure - pliki podmienią się, a następnie odinstaluj za pomocą aplikacji Your Uninstaller 2008 - najlepiej w najnowszej wersji. Zainstaluj aplikację przeznaczoną do czyszczenia rejestru, najprościej CCleaner dostępny w vortalu. Później uruchom regedit.exe i wyszukaj (edycja, znajdź…) powpisuj odpowiednie frazy (np F-secure) i usuń odpowiednie, rzekomo nie istniejące wpisy.

cycek ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Nie wiem czy to cos pomoże, ale usuń pliki Temp, gdyż są tam pliki zapasowe już nieużywane przez programy, mogą tam właśnie być pozostałości po tych pakietach. Uruchom :arrow: %temp% i usuwasz wszystko.

Myślę, że pozostałości można by zobaczyć w logach z Hijackthis.

Nie znam Visty, ale poczytaj jak ten problem rozwiązuje się w Windows XP.

Może coś Ci to pomoże.

Ja rozwiązałem ten problem poprzez instalowanie wszystkiego jeszcze raz a następnie odinstalowywanie. O dziwo pomogło. Tylko nie wiem dlaczego za pierwszym razem nie usunęło się wszystko.