Problem z deinstalacją pakietów antywirusowych


(Cycek111) #1

Ponieważ sposobię się do zakupu pakietu internet security przetestowałem kilka z nich (posiadam system Vista 32 bity). Niestety po ich odinstalowaniu pojawił się problem. W centrum zabezpieczeń systemu nadal widnieją (czy aktywne?) składniki programów F-secure i G DATA (firewall i moduły antyszpiegowskie). Nie wiem jak się ich pozbyć. Korzystałem już z narzędzi do odinstalowywania ale nie pomogły :frowning: Może jakieś wskazówki?


(ArmiaBiałejGwiazdy) #2

a rejestr przeczysciles? http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... r+2.04.543


(Cycek111) #3

Tak ale nie pomogło.


(Pgg) #4

Poszukaj w folderze Windows może tam pozostał jakieś folder po odinstalowanych aplikacjach (miałem tak z F-secure). Po ręcznym usunięciu folderu pozostałym po tym programie problem zniknął.


(Laszjwrz) #5

Możesz też po raz kolejny zainstalować np F-Secure - pliki podmienią się, a następnie odinstaluj za pomocą aplikacji Your Uninstaller 2008 - najlepiej w najnowszej wersji. Zainstaluj aplikację przeznaczoną do czyszczenia rejestru, najprościej CCleaner dostępny w vortalu. Później uruchom regedit.exe i wyszukaj (edycja, znajdź...) powpisuj odpowiednie frazy (np F-secure) i usuń odpowiednie, rzekomo nie istniejące wpisy.


(Agatonster) #6

cycek ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(tacyer) #7

Nie wiem czy to cos pomoże, ale usuń pliki Temp, gdyż są tam pliki zapasowe już nieużywane przez programy, mogą tam właśnie być pozostałości po tych pakietach. Uruchom :arrow: %temp% i usuwasz wszystko.


(Esspero231) #8

Myślę, że pozostałości można by zobaczyć w logach z Hijackthis.


(system) #9

Nie znam Visty, ale poczytaj jak ten problem rozwiązuje się w Windows XP.

Może coś Ci to pomoże.


(Cycek111) #10

Ja rozwiązałem ten problem poprzez instalowanie wszystkiego jeszcze raz a następnie odinstalowywanie. O dziwo pomogło. Tylko nie wiem dlaczego za pierwszym razem nie usunęło się wszystko.