Problem z Dialogiem - Karta Sieciowa

(Katrin04) #1

Ajajaj nie wiem gdzie to pisać ale napisze tutaj. Niechce mi się od nowa tego pisać więc pokaże rozmowe z moim kolegą.

Nie jestem dobry w pisaniu i w informatyce więc nie miejcie do mnie pretensji.

Otóz zakupiłem sobie internet z Dialogu bo szybszy wiadomo ;] instalacja poszła dobrze ale to nie jest akurat wązne. Podłączyłem modem i sprawdiłem jak działają diody i nie migały tak jak trzeba więc zadzwoniłem do biura napraw i powiedziała żeby prze-instalować __Sterowniki Sieciowe__

Ale tu pojawia sie problem wiesz nie jestem takim wielkim informatykiem. Nie wiem czy jest tutaj gdzieś płyta ze sterownikami. Zadzwoniłem do wujka który nie wiedział oco chodzi ale poprosił jego kolege a ten powiedział mi żeby chyba wyłożyc i włożyc kartę sieciową ale nie wiem która to Xd (Ja tak dodam + Nie wiem czy wogóle cooś takiego mam xD) nie słyszałem o tym no ale prosze o odpowiedź. Narazie mam z Kablówki net i działa normalnie.

Proszę o odpowiedź. !

(adam749) #2

Jaki masz modem i na jaki port (ethernet, czy na USB)?? Ethernet to ma taką końcówke jak kabel telefoniczny tylko, że większą, a USB to chyba wiesz co to.

(Katrin04) #3

modem: DialNet Enthenret

(adam749) #4

Spróbuj może tego programu.

(gabrychu) #5

Łączysz kartę sieciową komputera kablem z modemem od Dialogu, tym który masz w zestawie :smiley:

Jeśli masz Windows XP lub Vistę zrób tak: Start / Programy / Akcesoria / Komunikacja / Kreator nowego połączenia / Dalej / Połącz z internetem / Konfiguruj moje połączenie ręcznie / Połącz używając połączenia szerokopasmowego, wymagającego nazwy użytkownika i hasła / W kolejnych oknach podajesz swoje dane: login i hasło.

Robisz skrót na pulpicie, dajesz połącz i gotowe. Nie potrzebna jest żadna aplikacja.

pozdrawiam

(Katrin04) #6

Thank You za odpowiedź ale narazie moja siostra sprzata i nie podłaczam ale myslę że podziała xD ale w każdym razzie thx

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 14:02 został dopisany post przez kuba333

Niestety wyskakuje bład ;/

: Na początku pisze Trwa łączenie z Dialog potem trwa wybieranie numeru dialog a potem:

Komputer zdalny nie odpowiedział.w celu uzyskania wiecej informacji kliknij przycisk wiecej informacji. lub wyszukaj wyświetlony numer błedu w pomocy lub obsłudze technicznej.

(gabrychu) #7

Sprawdź czy świeci Ci dioda DSL w modemie. O zasilaniu i połączeniu z kompem już nie wspomnę :wink:

Jeśli świeci to znaczy że może masz zły login lub hasło. Login możesz sobie sprawdzić na rachunku z Dialogu => RLAA{cyferki} @dialnet.pl to powinieneś mieć wpisane jako login.

Jeśli nie świeci to masz coś z linią nie tak i chodzić nie będzie. Telefon do Dialogu.

(Katrin04) #8
  1. Nie mam DSL tylko ADSL. Nieraz mruga a nieraz wogule nie swieci. a to RLAA itd. nie miałem takiego czegos a nawet rachunku nie miałem z dialogu.

(gabrychu) #9

Jeśli dostałeś modem Siemensa z Dialogu to masz tam diodę DSL i ona powinna świecić ciągle. To oznacza poprawne połączenie z internetem.

To jak masz się połączyć z internetem skoro nie masz loginu i hasła? Czy masz stałe IP?

(Katrin04) #10

poałaczyć sie tak jak przy lokalnym? stałe ip mam

(gabrychu) #11

Podłączasz modem z kompem i w ustawieniach sieciowych wpisujesz IP, maskę itd... to co Ci tam dali.

Ale z tego co wiem Dialog zmienił sposób dostępu. Teraz dostaje się login i hasło i w ten sposób logujesz się do internetu przez PPPoE, przynajmniej w Wałbrzychu.

Stałego IP, maski itd... już nie dają. Chyba że wykupisz sobie dodatkowo stałe IP ale sposób logowania masz dalej przez login i hasło.

(Katrin04) #12

ale log i ip mam wpisać jak zrobie nowy kreaor połączenia? czy dialnet? bo czytałem gdzieś ze aplikacja ,,Dialnet,, to syf i żeby zrobic przez kreatora

(gabrychu) #13

Wyżej Ci napisałem jak zrobić połączenie przez kreator :smiley:

(Katrin04) #14

Sprubóje

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 18:52 został dopisany post przez kuba333

może głupie pytanie ale gdzie znajduje się ,,ustawienie sieciowe ,, :D?

(gabrychu) #15

Mój komputer > Moje miejsca sieciowe > Wyświetl połączenia sieciowe :smiley:

(Katrin04) #16

to ja wiem alke gdzie te ip powpisaywac?

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 19:50 został dopisany post przez kuba333

to ja wiem ale gdzie te ip wpisac?

(adam749) #17

Otwierasz połączenia sieciowe > PPM na połączenie > właściwości >sieć > protokół internetowy tcp\ip > właściwości > pierwsza opcja to adres IP.

(Katrin04) #18

OK zobcze :]

W dniu 17.07.2008 , o godzinie 13:33 został dopisany post przez kuba333

Zrobiłem to co mowiliscie ale wyskakuje bład

W dniu 17.07.2008 , o godzinie 13:38 został dopisany post przez kuba333

b.ąld ze zły niby login i hasło chociaż znam dobrze i nei ma Caps Locku. i że jest nieprawidłwoe z domeną

W dniu 18.07.2008 , o godzinie 10:25 został dopisany post przez kuba333

Odpowie ktos :smiley:

(gabrychu) #19

Dalej nie rozumiem na jakiej podstawie łączysz się z netem: czy przez stałe IP czy przez login i hasło (ale to mało ważne) #-o

Jeśli zrobiłeś wszystko według powyższych wskazówek i nie możesz się dalej połączyć to dzwoń do Dialogu niech sprawdzą czy masz wszystko w porządku z linią. Dioda DSL w modemie musi świecić, inaczej net nie będzie działał.

Jakiś czas temu instalowałem znajomym Dialog i komp nie chciał się za "żadne skarby" połączyć z netem. Okazało się że mieli złe hasło, źle sobie je zapisali.

(Katrin04) #20

Ta, ale zkąd mieli to hasło.

1. U mnie ktoś z rodziców wybrał , że ten pakiet instaluje się ręcznie. Spróbuje się potem do nich dodzwonić i zapytam się czy podłączą za dopłatą.