Problem z DirectX i grafiką, gry nie uruchamiają się

Nie mogę uruchomić żadnych gier, system zawiesza się po sekundzie nie ładując żadnego ekranu.

Próbowałem zainstalować DirectX 9c ale po uruchomieniu instalatora nic się nie dzieje, inicjalizacja trwa w nieskończoność ( bez zawieszenia systemu ).

W czym rzecz ?

Przeinstalowanie karty graficznej też nic nie dało, poza tym wszystko działa…

Dodatkowo nie mogę też uruchomić żadnej diagnostyki DX…

Wcześniej przeinstalowałem starego DirectX bez kłopotu, ale to też nic nie pomogło…

Karta: Riva TNT 2 M 64 Pro - w informacjach o systemie podaje, że nie zainstalowano sterowników nvagp.inf i nvcpl.hlp… nawet kiedy zainstaluję je od nowa…

Co to może być ??

z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

jaką wersję sterowników instalujesz?

oryginalną z płyty

Może spróbuj przeczyścić rejestr z zbędnych wpisów i sproboj zainstalować DirectX’a jeszcze raz. A wersja stera to np. 81.89 a nie, oryginalna z płyty. Zobacz na plik instalacyjny sterownika, najczęściej w nazwie ma nazwe producenta karty graficznej, dla jakiego systemu operacyjnego jest on przeznaczony i jakieś numerki np. Nvidia 9x 81.98

freenomowi chodziło właśnie o te numerki :slight_smile: (chyba mam racje :slight_smile: )

no niezłe myslenie. Jeden z nowszych sterowników do starej karty graficznej. Gratulacje :twisted: :roll:

Jak już to stery 4*.**

  1. Odinstaluj sterowniki w Dodaj/Usuń

2 uruchom ponownie

3 Zainstaluj stery

  1. Uruchom ponownie

  2. Ustaw sobie pamięć wirtualną na sztywno

1,5x Twoja pamięć = max i min

Ja tylko dawałem przykłady :slight_smile:

Stery z detonatora wersja: 4.12.01.0650

Aha i w detonatorze nie ma tego sterownika nvcpl.hlp,w informacjach system podaje, że nie jest on zainstalowany, tylko do czego on jest potrzebny ?

odinstaluj te steroniki i zaintaluj Detonatory 30.82. Rivę miałem szmat czas temu, ale pamiętam, że na owych spisywała się dobrze.

ewentualnie jakieś z serii 28.xx