Problem z Diskeeperem!

(David 93) #1

Siema mam problem z Diskeperem dysk C ( systemowy ) defragmentuje sie bez problemu ale D juz nie kiedy klikam przycisk od defragmentacji pojawia sie :

errorzdiskepera3yo.png

Prosze o pomoc .... z gory dzieki

link z obrazem dla tych ktorzy nie widza http://img248.imageshack.us/img248/3478/errorzdiskepera3yo.png

Złączono Posta : 03.01.2006 (Wto) 19:12

Przepraszam ze pisze pod pod postem ale potrzebuje pomocy a nikt na mnie uwagi nie zwaraca :stuck_out_tongue: moze chociaz ktos che loga :smiley: blagam pomyslcie i pomozcie

............ :frowning:

(Yogi Fazzi) #2

Komunikat mówi o tym, że program Diskeeper wykrył systemowy Check Disk (CHKDSK) oraz że operacja programem Diskeeper na partycji D: jest niemożliwa, system wykrył błąd. Systemowy Check Disk zostanie uruchomiony przy ponownym włączeniu komputera.

Dopóki pracuje Check Disk (CHKDSK) to program Diskeeper nie będzie w stanie wykonać defragmentacji. Musisz wyłączyć automatyczne uruchamianie CHKDSK przy starcie systemu a dopiero wtedy będziesz mógł dokonać defragmentacji partycji D:

i aby to zrobić musisz

1. Idź do HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager

2. Zmień wartość BootExecute z autocheck autochk * / ......... na: autocheck autochk *

Jeśli ustawiłeś sprawdzanie CHKDSK"iem wielu partycji, do każdej z nich będzie odnosić się osobna pozycja Autocheck. Jeśli nie chcesz, aby partycje były sprawdzane, usuń z wartości BootExecute odpowiedni łańcuch dla każdej z partycji.

Jeśli masz NT4 z SP2 lub późniejszym, nowe narzędzie linii poleceń CHKNTFS pozwala uniknąć powatarzających się CHKDSK"ów. Wpisz CHKNTFS /?

pozdrawiam

(David 93) #3

Siema ! widze ze sie na tym znasza ale mozesz podac pelna sciezke do tego HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\ :oops:

heheh moze to smieszne ale nie moge znales :frowning:

(Yogi Fazzi) #4

a więc

start -> uruchom -> regedit -> HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager -> w prawym oknie masz wartość drugą od góry -> kliknij dwukrotnie na BootExecute zmień z autocheck autochk * / ......... na: autocheck autochk * - tylko taki wpis ma pozostać -> zatwierdź i zrestartuj komputer

(David 93) #5

Siema ! dzieki dotarlem :stuck_out_tongue:

ale to mam w ogole nie zmieniac :wink:

czy co no nie zabardzo rozumiem tak jest napisane

Pomyliles sie czy poprostu mam napisac jeszcze raz :slight_smile: to samo ??

pozdrawiam

(Yogi Fazzi) #6

nie pomyliłem się

teraz masz wartość zmień z autocheck autochk * / .........

natomiast masz usunąć wszystko co masz po gwiazdce i pozostawić tylko

autocheck autochk *

(David 93) #7

ale ja mialem tylko autocheck autochk * nic pozatym :wink: i co teraz ??

(Yogi Fazzi) #8

kurcze, no to sam już nie wiem

(David 93) #9

czyli formacik został ?? co ??

(Yogi Fazzi) #10

nie daję tego typu porad, format to ostateczność, należy walczyć do końca

spróbuj odinstalować program Diskeeper, a dopiero potem zobaczymy, oczywiście usuń wszystkie foldery i pliki po tym programie, wyczyść rejestr

(David 93) #11

instalowale i odinstalowywalem go kilka razy !!

(Yogi Fazzi) #12

jeśli nikt Ci nie pomoże na tym forum lub innym to wtedy decyzja należy do Ciebie

(David 93) #13

Ludzie !!