Problem z Diskeeperem!

Siema mam problem z Diskeperem dysk C ( systemowy ) defragmentuje sie bez problemu ale D juz nie kiedy klikam przycisk od defragmentacji pojawia sie :

errorzdiskepera3yo.png

Prosze o pomoc … z gory dzieki

link z obrazem dla tych ktorzy nie widza http://img248.imageshack.us/img248/3478/errorzdiskepera3yo.png

Złączono Posta : 03.01.2006 (Wto) 19:12

Przepraszam ze pisze pod pod postem ale potrzebuje pomocy a nikt na mnie uwagi nie zwaraca :stuck_out_tongue: moze chociaz ktos che loga :smiley: blagam pomyslcie i pomozcie

:frowning:

Komunikat mówi o tym, że program Diskeeper wykrył systemowy Check Disk (CHKDSK) oraz że operacja programem Diskeeper na partycji D: jest niemożliwa, system wykrył błąd. Systemowy Check Disk zostanie uruchomiony przy ponownym włączeniu komputera.

Dopóki pracuje Check Disk (CHKDSK) to program Diskeeper nie będzie w stanie wykonać defragmentacji. Musisz wyłączyć automatyczne uruchamianie CHKDSK przy starcie systemu a dopiero wtedy będziesz mógł dokonać defragmentacji partycji D:

i aby to zrobić musisz

  1. Idź do HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager

  2. Zmień wartość BootExecute z autocheck autochk * / … na: autocheck autochk *

Jeśli ustawiłeś sprawdzanie CHKDSK"iem wielu partycji, do każdej z nich będzie odnosić się osobna pozycja Autocheck. Jeśli nie chcesz, aby partycje były sprawdzane, usuń z wartości BootExecute odpowiedni łańcuch dla każdej z partycji.

Jeśli masz NT4 z SP2 lub późniejszym, nowe narzędzie linii poleceń CHKNTFS pozwala uniknąć powatarzających się CHKDSK"ów. Wpisz CHKNTFS /?

pozdrawiam

Siema ! widze ze sie na tym znasza ale mozesz podac pelna sciezke do tego HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\ :oops:

heheh moze to smieszne ale nie moge znales :frowning:

a więc

start -> uruchom -> regedit -> HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager -> w prawym oknie masz wartość drugą od góry -> kliknij dwukrotnie na BootExecute zmień z autocheck autochk * / … na: autocheck autochk * - tylko taki wpis ma pozostać -> zatwierdź i zrestartuj komputer

Siema ! dzieki dotarlem :stuck_out_tongue:

ale to mam w ogole nie zmieniac :wink:

czy co no nie zabardzo rozumiem tak jest napisane

Pomyliles sie czy poprostu mam napisac jeszcze raz :slight_smile: to samo ??

pozdrawiam

nie pomyliłem się

teraz masz wartość zmień z autocheck autochk * / …

natomiast masz usunąć wszystko co masz po gwiazdce i pozostawić tylko

autocheck autochk *

ale ja mialem tylko autocheck autochk * nic pozatym :wink: i co teraz ??

kurcze, no to sam już nie wiem

czyli formacik został ?? co ??

nie daję tego typu porad, format to ostateczność, należy walczyć do końca

spróbuj odinstalować program Diskeeper, a dopiero potem zobaczymy, oczywiście usuń wszystkie foldery i pliki po tym programie, wyczyść rejestr

instalowale i odinstalowywalem go kilka razy !!

jeśli nikt Ci nie pomoże na tym forum lub innym to wtedy decyzja należy do Ciebie

Ludzie !!