Problem z DMA!

Mam problem z DMA chce włączyć tę opcję ale nie moge wchodzę - Panel Sterowania -> System -> Menedżer Urządzeń -> CD-ROM -> Ustawienia i tam zaznaczam opcję DMA i naduszam OK wchodze jeszcze raz i znowu jest wyłączona! Co mam zrobić? HELP :frowning: :frowning: :frowning:

Włacz tą opcje i uruchom ponownie kompa :slight_smile:

Albo zaktualizuj sterownik i poten zaznacz tą opcje.

Uruchomiłem ponownie ale to nic nie daje. I jeszcze coś w Panel Sterowania -> System -> Menedżer Urządzeń -> CD-ROM -> Ustawienia nie wiem jak ty ale ja mam Docelowe ID: 1, a mam nagrywarke, w której Docelowe ID: 0. Ej a jak włączam FIFE 2002 to komputer się zacina a jak się odetnie to zamiast plików z danymi mam plik Audio CD!

Mój Windows: Win98

A tak poza tym skąd ściągnąć te sterowniki?

To zależy jakiej firmy masz nagrywarke :smiley:

Tu masz dział w który są rózne sterowniki i biosy

http://forum.dobreprogramy.com/viewforum.php?f=10

Ale jaki szukać sterownik do CD-ROMU czy co? nie ma do CD-ROMU! :?

Zwykle sterowniki są na stronie producenta sprzętu :stuck_out_tongue:

Mój sprzęt to SAMSUNG DVD-ROM SD-616F podajcie jakiś link gdzie można znaleźć sterowniki do tego sprzętu!

Usuń wszystkie swoje napędy z Panelu sterowania i uruchom ponownie komputer. Jak jeszcze nie pomoże, to usuń do tego kontroler i uruchom kompa ponownie. Acha… Miej pod ręką jakieś sterowniki do swojej płyty głównej - i tylko do niej - więcej nie powinno być potrzebne. Ewentualnie, jak masz płytę główną na chipie VIA, to jakieś nowe “4in1” by się zdało zainstalować po tym całym usuwaniu - powiedzmy wersję 4.49…

Ale jak usune te napędy z Panelu to gdy urochomie to one tam będą czy będzie trzeba je od nowa zainstalować?

Właśnie chodzi oto, żeby po ponownym uruchomieniu komputera się SAME zainstalowały ponownie…

Bez obawy… najwyżej zepsujesz :stuck_out_tongue: :smiley:

Najwyżej :smiley: ale ja mam Win98 a w Win98 też się SAME zainstalują?

No wiesz różnie to bywa, ale zazwyczaj nie trzeba im pomagać… :stuck_out_tongue: Ja Windowsa 98 miałem tak dawno temu, że wiesz… Dużo pozapominałem :smiley:

No dobra bez żartów… Jak się boisz to nie rób i zostaw, bo JA nie pamiętam już czy sam Ci się odtworzy, czy będzie wołał np. o płytkę z Windowsem, czy jakieś tam sterowniki… Wiem tylko, że w grę wchodzą takie możliwości tylko.

Chyba, że ktoś inny nas upewni…