Problem z DMA!

(Sqone) #1

Mam problem z DMA chce włączyć tę opcję ale nie moge wchodzę - Panel Sterowania -> System -> Menedżer Urządzeń -> CD-ROM -> Ustawienia i tam zaznaczam opcję DMA i naduszam OK wchodze jeszcze raz i znowu jest wyłączona! Co mam zrobić? HELP :frowning: :frowning: :frowning:

(Sbar) #2

Włacz tą opcje i uruchom ponownie kompa :slight_smile:

Albo zaktualizuj sterownik i poten zaznacz tą opcje.

(Sqone) #3

Uruchomiłem ponownie ale to nic nie daje. I jeszcze coś w Panel Sterowania -> System -> Menedżer Urządzeń -> CD-ROM -> Ustawienia nie wiem jak ty ale ja mam Docelowe ID: 1, a mam nagrywarke, w której Docelowe ID: 0. Ej a jak włączam FIFE 2002 to komputer się zacina a jak się odetnie to zamiast plików z danymi mam plik Audio CD!

Mój Windows: Win98

A tak poza tym skąd ściągnąć te sterowniki?

(Sbar) #4

To zależy jakiej firmy masz nagrywarke :smiley:

Tu masz dział w który są rózne sterowniki i biosy

http://forum.dobreprogramy.com/viewforum.php?f=10

(Sqone) #5

Ale jaki szukać sterownik do CD-ROMU czy co? nie ma do CD-ROMU! :?

(system) #6

Zwykle sterowniki są na stronie producenta sprzętu :stuck_out_tongue:

(Sqone) #7

Mój sprzęt to SAMSUNG DVD-ROM SD-616F podajcie jakiś link gdzie można znaleźć sterowniki do tego sprzętu!

(system) #8

Usuń wszystkie swoje napędy z Panelu sterowania i uruchom ponownie komputer. Jak jeszcze nie pomoże, to usuń do tego kontroler i uruchom kompa ponownie. Acha... Miej pod ręką jakieś sterowniki do swojej płyty głównej - i tylko do niej - więcej nie powinno być potrzebne. Ewentualnie, jak masz płytę główną na chipie VIA, to jakieś nowe "4in1" by się zdało zainstalować po tym całym usuwaniu - powiedzmy wersję 4.49...

(Sqone) #9

Ale jak usune te napędy z Panelu to gdy urochomie to one tam będą czy będzie trzeba je od nowa zainstalować?

(system) #10

Właśnie chodzi oto, żeby po ponownym uruchomieniu komputera się SAME zainstalowały ponownie...

Bez obawy... najwyżej zepsujesz :stuck_out_tongue: :smiley:

(Sqone) #11

Najwyżej :smiley: ale ja mam Win98 a w Win98 też się SAME zainstalują?

(system) #12

No wiesz różnie to bywa, ale zazwyczaj nie trzeba im pomagać... :stuck_out_tongue: Ja Windowsa 98 miałem tak dawno temu, że wiesz... Dużo pozapominałem :smiley:

No dobra bez żartów... Jak się boisz to nie rób i zostaw, bo JA nie pamiętam już czy sam Ci się odtworzy, czy będzie wołał np. o płytkę z Windowsem, czy jakieś tam sterowniki... Wiem tylko, że w grę wchodzą takie możliwości tylko.

Chyba, że ktoś inny nas upewni...