Problem z DNS- przerywa internet

(Ostry4td2) #1

Witam, mam nowy router 8level net WRT- 150A mam go od miesiąca wszystko do tej pory hulało jak należy, do dzisiaj. Dzisiaj właśnie pojawił się ten sam problem który miałem z poprzednim routerem TP Link WR740n. Mianowicie, strony internetowe otwierają się z opóźnieniem jakby przeglądarka długo myślała zanim zacznie wczytywać strone, raz pojawił mi się wykrzyknik w żółtym trójkącie na statusie połączenia, radio internetowe zacznie grać po chwili przerywa i nie gra w ogóle. W dzienniku systemu windows znalazłem takie ostrzeżenie:

Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy static.eska.pl po tym, jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

Wkurzyłem sie i spróbowałem przywracania systemu i o dziwo po tej operacji wszystko śmigało znowu pięknie i ładnie aż do teraz. Męcze się już z tym problemem dość długo i chciałbym go wreszcie rozwiązać bo to raczej nie jest wina routera.

(Bor1904) #2

Skoro podejrzewasz DNS to są dwa proste sposoby żeby to sprawdzić : nslookup lub ustawienie pewnych DNSów np. 8.8.8.8 na PC.

pozdrawiam

(Ostry4td2) #3

Jednak problem tkwi gdzieś w oprogramowaniu Nokia Suite które, nie wiem co robi ale po aktualizacji telefonu tym programem internet zaczyna przerywać i zamulać. Zrobiłem przywracanie systemu i znowu jest wszystko ok. Wywale teraz ten program i zobaczymy czy będzie po problemie ;D