Problem z doborem firewalla

(Lammermoor) #1

Parę razy prosiłam o pomoc ale jej nie otrzymałam więc próbuję ostatni raz.Wszystko o możliwych,dostępnych programach wiem,miałam wcześniej stare Kerio,potem zainstalowalam Outpost ale mam problem bo one blokują mi sieć domową.Gdzieś wyczytalam,że Kerio nie nadaje sie do współdzielenia sieci a opcja ta jest aktywna jedynie przez 30 dni, a co potem,jak już nie działa?Na temat ustawień Outpost też przeczytalam dużo ale nie mogłam sobie z nim poradzić,poza tym powodował wystąpienia ekranu stop,nie chce go.Najchętniej chciałabym jakiś w j.polskim ale tu za dużego wyboru nie ma, wiec nie wiem na co się zdecydować.Obecnie korzystam jedynie z zapory systemowej,ktora też nie jest wskazana w sieci domowej,jak czytałam.Czekam na rade co można zainstalować,żeby pozbyc sie problemów z blokadą.

Poza tym prosze jeszcze o odp.czy na tym drugim kompie tez ma być firewall+antywir?

(pysiu) #2

a kto ci takich głupot na opowiadał :wink:

(El Presidento) #3

Sam jestesm posiadaczem takiej sieci domowej.

I na komputerze płeniącym role serwera mam zapore z XP. Dlatego ze jest duzo łątwiejsza w konfiguracji i zabawie z nią.

I wcale mimo wielu złych opini nie narzekam na nią, wystarczy pare dodatków i staje się pełnowartościową zaporą.

Natomiasz drugi komputer powinien mieć i Antywirusa jak i Firewalla. To praktycznie konieczność. Na dodatek ze ma połączenie z siecią.

Na drugi komputer polecam Kerio (A co do tego ze nie nadaje sie do sieci to nie prawda, działa nawet po upływie 30 dni.)

(Lammermoor) #4

Mam podać linki z netu?Zwykle tam sprawdzam zanim napiszę na Forum(żeby niepotrzebnie nie zawracać nikomu głowy).Sprawdziłam to na "własnej skórze",włączony Kerio blokuje sieć,Outpost także,mimo sugerowanych ustawień.Po wyłaczeniu w/w firewalli wszystko dzialało,z włączonymi-nie!

(pysiu) #5

a myślisz ze w firewallu nalezy go tylko włączyc jak żle zkonfigurujesz to i nie puszcza ruchu :wink: :wink:

(Bjkaras) #6

za23xi.th.jpg

Zone Alarm pro :]

Zakladka Firewall -- Advanced - zaptaszkauj this computer is an ICS/NAT gateway i wybierz local adress

Oba kompy maja necik z wlaczonym firewallem

(pysiu) #7

no i własnie jak kolega pokazał jak sie wie co włączyć to bedzie działac a tak mozna wkułko zmieniać programy i twierdzić ze co jest niedobre bo niedziała :wink: :wink:

(Lammermoor) #8

Wiem,ze Kerio działa po 30-tu dniach w wersji ograniczonej,ktora nie stanowi problemu.Używam go od dwóch lat i o konfiguracji też wszystko wiem(nawet z "Przyklejonego"w vortalu)-opcja "współdzielenia łacza"jest jednak aktywna tylko przez 30 dni,potem już nie dziala!O tym pisałam-konkretnie o tej właśnie funkcji.

Teraz zastanawiam sie czy Zone Alarm,czy Sygate?Mogę zostać przy zaporze,tylko w geście rozpaczy w "Zaawansowane" w "Polączenia lokalne"pozaznaczalam w niej wszystko co bylo możliwe i nie wiem czy nie jest źle?

(El Presidento) #9

Jagodka taką rade dam ci na przysłość.

Kazdy firewall jest dobry tylko musisz dobrze i umiejetnie go skonfigurować, widac z przykłądu bjkaras. A czy nie próbowałąs Kerio WinRoute Firewall mysle ze spełni twoje oczekiwania.